Najlepsze plug-iny 3D


Deep Paint 3D

Najlepsze plug-iny 3D

Deep Paint 3D

Podobnie jak BodyPaint 3D dla Cinema 4D, Deep Paint 3D udostępnia narzędzia do malowania i teksturowania bezpośrednio na obiektach 3D w czasie rzeczywistym. Współpracuje z czułymi na nacisk tabletami i udostępnia trzy tryby malowania - 3D, 2D i 2,5D.

Jedną z jego ciekawszych funkcji jest możliwość zamalowywania szwów i innych złączeń między obiektami, a także malowanie jednocześnie w pięciu kanałach. Można tworzyć dodatkowe maski, definiować ścieżki ruchu pędzla lub powtarzać te same ruchy z różnymi ustawieniami. Działanie plug-ina bazuje na warstwach, podobnie jak w Photoshopie, ma też możliwość przeglądu pędzli i zachowania ich właściwości oraz ostatnich ustawień.

Dostępny jest także dla programu 3DS Max, Maya, and Lightwave.

Cena netto: 995 USD

Firma: Right Hemisphere, http://www.righthemisphere.com

Kontakt: A. F. Marcotec,http://www.marcotec.com.pl

Cloth Sim

Najlepsze plug-iny 3D

Cloth Sim

Cloth Simulator firmy Syflex to najlepszy plug-in do tworzenia ubrań. Pozwala projektować je bezpośrednio w XSI. Jedną z najważniejszych zalet tego programu jest prędkość działania, o wiele większa niż w innych "tekstylnych" plug-inach. Potrafi odwzorować każdy rodzaj stroju, a także inteligentnie usunąć niepotrzebne drgania, żeby rendering był szybszy.

Cloth Simulator używa wirtualnych szpilek do przypięcia ubrania do obiektu. Dzięki czemu można nałożyć pelerynę na ramiona i bazując na wierzchołkach modyfikować jej kształt i sztywność. Plug-in jest drogi, kosztuje około 2200 USD, ale już za 400 USD można kupić wersję edukacyjną do prac niekomercyjnych. Brakuje w niej jednak paru funkcji, takich jak wymuszone wygładzanie, przyciągnie czy szycie.

Dostępny jest także dla programu Maya.

Cena netto: wersja LE od 400 USD

Firma: Syflex,http://www.syflex.biz

Kontakt: On-line na stronie producenta

Toonz Export

Najlepsze plug-iny 3D

Toonz Export

Mental Ray w XSI jest świetnym programem, ale dla osiągnięcia efektów przypominających filmy Loony Toons nie ma lepszego programu niż Toonz Export. Pozwala on na import danych z aparatu lub kamery, a przez to zastosowanie dwuwymiarowych danych w tłach trójwymiarowych. XSI na bieżąco analizuje ruchy wirtualną kamerą i odpowiednio do zmiany pola widzenia zmienia ustawienia zaimportowanego tła.

Toonz Export potrafi stworzyć plik xsheet, dzięki któremu można połączyć animowane sceny 2D i 3D. Ten plug-in jest idealny do wykonania szybkich animacji testowych, ale także i pełnych serii kreskówek.

Dostępny jest także dla programu Softimage|3D.

Cena: wbudowany w aplikację

Firma: Digital Video,http://www.divideo.it

Kontakt: On-line na stronie producenta