Najlepsze podcasty do nauki języka angielskiego

Chcesz poprawić swoje umiejętności lub rozpocząć naukę języka angielskiego od podstaw? Sprawdź, na które podcasty warto zwrócić uwagę.


Najlepsze podcasty do nauki języka angielskiego

pexels.com

Podcasty są coraz bardziej popularne, także w przypadku nauki języków obcych. Uczenie się ze słuchu nie tylko łączy przyjemne z pożytecznym, ale jest również praktyczne. Dzięki podcastom możemy uczyć się w drodze do pracy, w tramwaju czy leżąc na kanapie. Słuchać można wszędzie, ale niekoniecznie wszystkiego. Podpowiadamy, z którymi kanałami naprawdę przećwiczysz swoje zdolności językowe.

LearnEnglish

LearnEnglish to podcast przygotowany przez British Council, której celem jest między innymi edukacja, z nastawieniem na naukę języka angielskiego. Materiały są darmowe, a w każdym odcinku możemy liczyć na bogate słownictwo i rozmowy na codzienne tematy. Po przesłuchaniu każdej lekcji czeka nas quiz pomagający w utrwaleniu nabytej wiedzy. Świetny wybór dla osoby początkującej.

Zobacz również:

  • Twojej ulubionej piosenki nie ma na Spotify? Sprawdź, jak możesz samodzielnie dodać ją do aplikacji

Podcasts in English

Podcast in English zaspokoi potrzeby osób, które nie mają zbyt wiele czasu na naukę. Nagrania trwają ok. 5 minut i są dostosowane do osób na każdym poziomie językowym (choć najlepiej odnajdą się w nim osoby średnio zaawansowane). Ten podcast nie tylko uczy języka angielskiego, ale i dostarcza wielu ciekawostek z różnych dziedzin.

The RealLife English Podcast

The RealLife English Podcast możesz słuchać nie tylko na oficjalnej stronie, ale i na Spotify lub iTunes. Odcinki omawiają przeróżne tematy i są prowadzone przez native speakerów i doświadczonych nauczycieli. Oprócz zwykłych rozmówek, poznasz wiele idiomów i wyrażeń potocznych.

The English We Speak

The English We Speak to oficjalny podcast BBC prowadzony przez Brytyjczyków posługujących się językiem angielskim w codziennych sytuacjach. Dzięki tym lekcjom nauczysz się nie tylko slangu, ale i śmiesznych zwrotów, których nie znalazłbyś w większości książek przeznaczonych do angielskiego. Odcinki są krótkie i przyjemne w odbiorze.

Better at English

Better at English uczy i bawi. Rozmowy są bardzo autentyczne i często mają żartobliwy charakter. To dobry wybór dla osób zaawansowanych i średnio zaawansowanych. Do odcinków dołączone są transkrypty dialogów i słówka, które możemy powtarzać po odsłuchanej lekcji.

English 101

English 101 to podcast z popularnej serii 101 przeznaczonej do nauki różnych języków. Nagrania nie tylko uczą nas wyrażeń i sformułowań, ale dostarczają wiedzy na temat danego państwa. To bardzo ciekawy i przyjemny sposób nauki języka i kultury angielskiej w dogodnym dla każdego tempie.

Najlepsze podcasty do nauki języka angielskiego

pexels.com

Zobacz także: Oferta Lidla: urządzenia i akcesoria smart home


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: