Najlepsze polskie gry, o których nie miałeś pojęcia

The Lords of the Fallen, Layers of Fears, The Last Case of Benedict Fox - to tylko kilka gier, które obecnie powstają w Polsce. Przedstawiamy wam najciekawsze polskie gry, których premiery odbędą się w niedalekiej przyszłości.

The Lords of The Fallen (fot. CI Games / Hexworks)

W ostatnich latach polska branża gier urosła do miana jednej z największych i najciekawszych na świecie. Obecnie, każdego dnia dziesiątki zespołów pracują nad nowymi produkcjami. Co więcej, polski gamedev to już nie tylko CD Projekt RED i Techland. Choć ta dwójka wciąż pozostaje największymi graczami na rodzimym rynku, to nie brakuje nam wielu mniejszych, utalentowanych i kreatywnych zespołów, które odnoszą sukcesy. Najlepszym tego przykładem były targi Gamescom 2022, które – bez krzty przesady, zostały zdominowane przez polskie produkcje. Jestem niemal pewien, że w ostatnim czasie natknęliście się polską grę i nawet nie mieliście o tym pojęcia.

W tym właśnie celu powstało niniejsze zestawienie najlepszych i najciekawszych polskich gier, które trafią do nas w nadchodzących miesiącach i latach.

Zobacz również:

  • Gdyby Piłsudski żył, nazywałby Kasztankę Płotką - najlepsze polskie gry ostatnich 20 lat!

Nie tylko Wiedźmin i Dying Light. Najlepsze polskie gry, o których nie miałeś pojęcia


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: