Do dyspozycji masz tu edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny i kreator prezentacji. Wszystkie aplikacje działają szybko, są łatwe w obsłudze i zintegrowane z wieloma innymi usługami Google. Serwis w wersji polskiej. Jeśli nie potrzebujesz bardzo zaawansowanych funkcji i zależy ci na łatwym i szybkim udostępnianiu dokumentów, ten pakiet będzie idealny. Więcej informacji na docs.google.com.
Konkurencja:
Zoho
Zestaw kilkunastu aplikacji, wśród których są zarówno całkiem typowe, takie jak edytor tekstu i arkusz kalkulacyjny, jak i rzadko spotykane - np. wiki, moduł zarządzania klientami (CRM) czy baza danych. Możesz się tu zalogować, korzystając ze swojego loginu i hasła z konta Google lub Yahoo!. Niektóre aplikacje są spolszczone, inne tylko w wersji angielskiej. Więcej informacji na www.zoho.com.
Pod względem bogactwa dostępnych funkcji ten pakiet nie ma sobie równych. Ma bardzo rozbudowany interfejs i własne menu kontekstowe. Oferuje cztery główne aplikacje: edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny, program do tworzenia prezentacji oraz notatnik. Automatycznie tworzy konta osobom mającym konto w dowolnej usłudze Google. Więcej informacji na www.thinkfree.com.
Poczta elektroniczna
Gmail
Z Gmailem tak samo jak z Google - wszyscy go znają i używają. Użytkownicy cenią go przede wszystkim za dużą pojemność (choć wcale nie rekordową), nowatorskie podejście do zarządzania rozmowami (etykiety zamiast tradycyjnych folderów), znakomitą książkę adresową i mnóstwo opcji konfiguracyjnych. Serwis słynie z bardzo skutecznego filtru antyspamowego. Komu to nie wystarczy, może rozbudowywać swoje konto uaktywniając co ciekawsze funkcje z Laboratorium. Więcej informacji na gmail.com.
Konkurencja:
o2.pl
Choć wszyscy wiedzą, że serwer pocztowy portalu o2.pl rozsyła najwięcej spamu do skrzynek swoich użytkowników, nikt się tym nie przejmuje i chętnych do korzystania z tej usługi nie brakuje. Poczta.o2.pl zajmuje niezmiennie drugie miejsce w rankingach popularności, ustępując jedynie Gmailowi. I nie ma się czemu dziwić: 10 GB pojemności, załączniki o wielkości 100 MB, wyszukiwarka, aliasy, ochrona antywirusowa i antyspamowa - to parametry nieosiągalne dla większości konkurentów. Więcej informacji na poczta.o2.pl.
Windows Live Hotmail
Microsoft proponuje internautom konto o pojemności początkowej 5 GB, która teoretycznie może rosnąć bez żadnych ograniczeń. Do tego dochodzi łatwy import wiadomości i kontaktów z innych kont, komunikator Messenger, integracja z usługą SkyDrive, skuteczne filtry antywirusowe i antyspamowe, motywy graficzne, jednoczesne pobieranie wielu załączników, autozapis kopii roboczych i cały szereg innych udogodnień. Więcej informacji na mail.live.com.
Porównywarki cen
Ceneo
Prawdopodobnie najpopularniejsza porównywarka cen w polskim Internecie, wielokrotnie zdobywała różne wyróżnienia. Obecnie porównuje 3,5 miliona ofert sklepowych i gromadzi informacje o 1,2 miliona produktów. Współpracuje z ponad 1700 sklepami. Cechą charakterystyczną Ceneo jest współpraca z Allegro, co objawia się tym, że oprócz wyników sklepowych zobaczymy tu także odnośniki do listy aukcji wraz z proponowanymi tam cenami. Ponadto Ceneo oferuje doskonale działające i bardzo rozbudowane opcje filtrowania wyników. Więcej informacji na www.ceneo.pl.
Konkurencja:
Nokaut
Konsekwentnie, zgodnie z nazwą, Nokaut nokautuje konkurencję liczbą ofert - indeksuje ich aż 14 milionów. Informacje o produktach pochodzą z ponad 2 tysięcy sklepów. Specjalnością serwisu jest geolokalizacja - sklepy mające w ofercie dany towar są pokazywane na mapie, klikanie ich ikon powoduje wyświetlanie informacji teleadresowych i cen. Więcej informacji na www.nokaut.pl.
Skąpiec
Działa od 2004 roku i przez ten czas wielokrotnie zmieniał swój image, zawsze na lepsze. Porównuje 3 miliony ofert z ponad 1500 sklepów, przekazując użytkownikom informacje o ponad 900 tysiącach produktów. Wyróżnia się m.in. możliwością założenia konta, w którym można przechowywać listę ulubionych towarów i otrzymywać powiadomienia cenowe. Oferuje też przewodnik zakupowy, bardzo praktyczne prognozy cenowe (prezentowane na wykresach), ma zaawansowane opcje dostosowywania wyglądu do indywidualnych preferencji oraz rozbudowane filtry wyszukiwarki. Więcej informacji na www.skapiec.pl.
Serwisy aukcyjne
Allegro
Największy polski serwis aukcyjny w pewnym sensie bez większego wysiłku osiągnął wszystko, co jest szczytem marzeń każdej firmy w gospodarce kapitalistycznej: pokonał konkurencję, zmonopolizował rynek i zyskał uznanie klientów. A skoro to ostatnie zwykle nie idzie w parze z monopolem, więc tym bardziej twórcom serwisu należą się wielkie brawa. Utrzymująca się niezmiennie od lat wielomilionowa oglądalność i pewne miejsce w pierwszej piątce najpopularniejszych witryn w Polsce - to dane, które mówią więcej niż hymn pochwalny. Więcej informacji na www.allegro.pl.
Konkurencja:
eBay
Uruchomienie polskiego oddziału eBaya miało być wejściem smoka - amerykański gigant dysponował wszelkimi atutami pozwalającymi, przynajmniej teoretycznie, wykosić konkurencję. Tak się jednak nie stało. Nawet światowy zasięg serwisu nie wystarczył, by zmienić przyzwyczajenia polskich internautów, masowo korzystających z Allegro. Tak czy inaczej eBay ma bardzo wysokie notowania, a pod względem popularności wśród serwisów aukcyjnych zajmuje zasłużenie drugie miejsce. Więcej informacji na www.ebay.pl.
Świstak
Za Świstakiem nie stoi olbrzymi kapitał ani strategiczny partner z zagranicy, a mimo to serwis zdołał wspiąć się wysoko na drabinie popularności. To zasługa dobrze przemyślanej koncepcji, wysokiej jakości i oczywiście tego, że nie pobiera żadnych opłat od swoich użytkowników. Obecnie Świstak może się pochwalić blisko milionem unikalnych użytkowników miesięcznie, którzy generują około 6,5 miliona odsłon - to wystarczająca rekomendacja. Więcej informacji na www.swistak.pl.
Nie przegap
Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: