Najlepsze produkty 2009 roku

Serwisy społecznościowe

nasza-klasa.pl

Najlepsze produkty 2009 roku
Ten najpopularniejszy polski serwis społecznościowy zachęcił do bardziej aktywnego korzystania z Internetu i zaangażowania się w publikowanie treści miliony ludzi, którzy wcześniej żyli z dala od wirtualnego świata. To wystarczający powód, by jego twórcom życzyć dalszych sukcesów. Więcej informacji na nasza-klasa.pl.

Konkurencja:

Facebook

Najlepsze produkty 2009 roku
Najpopularniejszy serwis społecznościowy na świecie (ponad 300 mln użytkowników) w coraz szybszym tempie zyskuje uznanie wśród polskich użytkowników. Oferuje zarówno typowe funkcje, takie jak tworzenie sieci znajomych, publikowanie zdjęć czy zakładanie stron tematycznych, jak i niestandardowe - np. tablicę, gdzie dodaje się wpisy podobne do postów w Twitterze. Jednak jego prawdziwą siłą jest publicznie dostępne API, dzięki któremu Facebook dorobił się już kilkunastu tysięcy wtyczek. Więcej informacji na www.facebook.com.

Zobacz również:

  • Aplikacje do kontroli rodzicielskiej na Androida - którą warto wybrać?

Socjum

Najlepsze produkty 2009 roku
Socjum to coś więcej niż serwis społecznościowy - to prawie 16 tysięcy społeczności w jednym miejscu, czyli najpopularniejszy polski kreator portali społecznościowych. Dzięki niemu możesz bez niczyjej pomocy, w krótkim czasie i bez znajomości technicznej strony przedsięwzięcia stworzyć serwis na miarę naszej-klasy.pl. Więcej informacji na socjum.pl.

Słowniki online

Leksyka.pl

Najlepsze produkty 2009 roku
Ze wszystkich internetowych słowników tłumaczących z angielskiego na polski i odwrotnie Leksyka.pl ma największy zasób słow - ponad 300 tysięcy. Drugim obsługiwanym językiem jest niemiecki. Serwis oferuje liczne dodatki, z których najbardziej praktyczne to: asystent tłumaczący strony WWW, szybkie wyszukiwanie znaczeń słów z wielu źródeł naraz oraz możliwość korzystania ze słownika przez SMS. Więcej informacji na www.leksyka.pl.

Konkurencja:

MEGAsłownik

Najlepsze produkty 2009 roku
Najszybciej rozwijający się wielojęzyczny słownik online. Ma ogromny zasób słów - blisko półtora miliona, z czego słówek angielskich 295 tysięcy. Oprócz angielskiego oferuje następujące słowniki: niemiecki, francuski, rosyjski, hiszpański, włoski, szwedzki, norweski, duński, węgierski i ukraiński. Jego unikalną funkcją jest możliwość tłumaczenia słów przez Gadu-Gadu. Więcej informacji na megaslownik.pl.

LING.pl

Najlepsze produkty 2009 roku
Najpopularniejszy wśród polskich internautów - potwierdzają to liczne ankiety i rankingi. Liczba dostępnych w nim haseł w języku angielskim wynosi 157 tysięcy. Obsługuje też język niemiecki, hiszpański, francuski, włoski i rosyjski. Oferuje m.in. możliwość instalacji specjalnego toolbara do przeglądarki (IE, Opera, Firefox). Niedawno jego interfejs został gruntownie zmodernizowany - jest dużo lepszy i wygodniejszy niż poprzednio. Więcej informacji na ling.pl.

Torrenty

The Pirate Bay

Najlepsze produkty 2009 roku
Jeden z największych i najstarszych trackerów torrentowych, pełni także rolę wyszukiwarki, katalogu, serwisu społecznościowego itd. Jest też niewątpliwie najsłynniejszym serwisem torrentowym, głównie za sprawą procesu i wyroku sądowego z kwietnia 2009 roku, na mocy którego nakazano jego zamknięcie, a autorów ukarano wysokimi grzywnami. The Pirate Bay nadal działa i ma się dobrze. Więcej informacji na thepiratebay.org.

Konkurencja:

Torrentz

Najlepsze produkty 2009 roku
Obojętne czy szukasz najnowszych empetrójek, programów czy filmów, ta wyszukiwarka znajdzie wszystko - w postaci torrentów aktualnie aktywnych w Sieci. Jest szybka, niezawodna i znakomicie zaprojektowana. Indeksuje ponad 22 miliony stron. Wyniki wyszukiwania można sortować według trafności, daty umieszczenia torrenta w Sieci, liczby seederów lub liczby leecherów. Więcej informacji na www.torrentz.com.

Mininova

Najlepsze produkty 2009 roku
Od momentu zamknięcia swojej słynnej poprzedniczki - witryny Suprnova.org - dzielnie przejęła po niej milionowe grono użytkowników i do dzisiaj świetnie wywiązuje się ze swego zadania. Codziennie dostarcza internautom spragnionym nowych releasów setki linków do nowych torrentów. Jej interfejs stał się wzorem dla wielu innych serwisów torrentowych. Więcej informacji na www.mininova.org.

Wyszukiwarki

Google

Najlepsze produkty 2009 roku
Jeśli kiedyś jakaś wyszukiwarka stanie się bardziej popularna niż Google, będzie to może nie koniec świata, ale na pewno koniec Internetu, jaki znamy i do jakiego się przyzwyczailiśmy. Na razie na to się nie zanosi. Google indeksuje miliardy stron internetowych, a dla niektórych stała się synonimem sieci WWW. Powstał nawet nowy czasownik: googlować - co oznacza, każdy wie. Więcej informacji na www.google.pl.

Konkurencja:

Yahoo!

Najlepsze produkty 2009 roku
Na rynku zdominowanym przez Google konkurencja ma ciężkie życie. Mimo to wyszukiwarka Yahoo! dzielnie utrzymuje swoją drugą pozycję, a w ogólnym rankingu najpopularniejszych witryn na świecie (nie tylko wyszukiwarek) zajmuje trzecie miejsce, wyprzedzając takiego giganta, jak YouTube. Więcej informacji na www.yahoo.com.

Bing

Najlepsze produkty 2009 roku
Microsoft już nie raz próbował wyraźniej zaznaczyć swoją obecność w branży wyszukiwarek internetowych. Najpierw był MSN, potem Live Search, ktorego teraz zastąpił. Opinie internautów są pozytywne. Wyszukiwarka wciąż zyskuje na popularności. Jej atuty to m.in. boczny pasek nawigacyjny, szczegółowa kategoryzacja wyników, szybkie podglądy (Quick Previews), błyskawiczne odpowiedzi, możliwość zapisywania i dzielenia się wynikami wyszukiwania. Więcej informacji na www.bing.com.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: