Najlepsze produkty 2009 roku

Produkty roku 2009 - Oprogramowanie: W tym roku dużo działo się także w dziedzinie oprogramowania. Nowy system operacyjny Microsoftu - Windows 7, trafił do sprzedaży w październiku i od razu zyskał duże grono nabywców. Producenci najpopularniejszych przeglądarek internetowych zaprezentowali odświeżone wersje swoich produktów. Pojawiła się również nowa edycja komunikatora Gadu-Gadu, która wprowadza wiele nowych funkcjonalności.

Systemy operacyjne

Windows 7

Najlepsze produkty 2009 roku
Najnowszy system Microsoftu. Zmieniono w nim interfejs i zoptymalizowano działanie. Windows 7 startuje i zamyka się prawie tak samo szybko, jak Windows XP. W siódemce poprawiono działanie wielu funkcji między innymi mechanizmu UAC i narzędzi obsługi ekranów dotykowych, dodano opcje związane z bezpieczeństwem. System jest wygodniejszy w użyciu i sprawia mniej kłopotów niż Vista. Więcej informacji na go.pcworld.pl/1b934.

Zobacz również:

  • Aplikacje do kontroli rodzicielskiej na Androida - którą warto wybrać?

Konkurencja:

Ubuntu 9.1

Najlepsze produkty 2009 roku
Nowe Ubuntu to krótszy czas rozruchu w porównaniu do poprzednika, poprawiony interfejs oraz nowe centrum aplikacji. Nowa wersja systemu zawiera też zintegrowane wsparcie usługi Ubuntu One, umożliwiającej składowanie i synchronizację danych online. W systemie znajdziemy także środowisko Gnome w wersji 2.26 i obsługę systemu plików ext4. Więcej informacji na go.pcworld.pl/8beab.

Mandriva 2010

Najlepsze produkty 2009 roku
Bardzo popularna na całym świecie dystrybucja. Ze względu na dużą liczbę pakietów to system przeznaczony do zastosowań domowych i profesjonalnych. W nowej wersji rozszerzono liczbę rozpoznawanych przez system urządzeń i poprawiono obsługę urządzeń przenośnych. Mandriva 2010 to także szybsze i wydajniejsze działanie. Więcej informacji na go.pcworld.pl/74434.

Przeglądarki internetowe

Opera 10

Najlepsze produkty 2009 roku
Przeglądarka, która cieszy się w naszym kraju bardzo duża popularnością. To aplikacja, która ma wbudowane praktycznie wszystkie funkcje potrzebne internaucie. Jest przy tym szybka i nie obciąża nadmiernie systemu operacyjnego. Opera to również jeden z liderów w kategorii zgodności z internetowymi standardami oraz bezpieczeństwa. Wersja 10 to przede wszystkim zoptymalizowany system kart i technologia Turbo przyspieszająca pobieranie stron internetowych. Więcej informacji na go.pcworld.pl/b6d56.

Konkurencja:

Google Chrome 4.0

Najlepsze produkty 2009 roku
Google Chrome jest przeglądarką, której najważniejszymi cechami są szybkość działania, kompatybilność z internetowymi standardami, bezpieczeństwo. Obecnie najnowsze, deweloperskie wydanie oznaczone symbolami 4.0 ma zaimplementowaną synchronizację zakładek i nowy mechanizm obsługi połączeń FTP. Więcej informacji na go.pcworld.pl/e4c23.

Firefox 3.6

Najlepsze produkty 2009 roku
Nowy Firefox został zoptymalizowany pod kątem szybkości i wydajności, lepiej obsługuje też JavaScript. Wersja 3.6 rozpoznaje format czcionek WOFF. Lisek potrafi tez wyświetlać strumieniowe wideo na pełnym ekranie oraz lepiej zarządza wtyczkami. Więcej informacji na go.pcworld.pl/3f567.

Pakiety bezpieczeństwa

Norton Internet Security 2010

Najlepsze produkty 2009 roku
Kolejna wersja pakietu zabezpieczającego, która stara się przywrócić dobre imię temu produktowi. Nowy NIS działa szybko i wydajnie, co sprawiało spory problem starszym odsłonom. Program jest naprawdę dobry w wykrywaniu zagrożeń a przy tym zużywa niewiele zasobów systemowych. W skład pakietu wchodzi między innymi antywirus, firewall, narzędzie antyspyware i funkcje ochrony tożsamości. W wersji 2010 wprowadzono technologię Quorum która ocenia zagrożenie na podstawie reputacji danego pliku. Więcej informacji na go.pcworld.pl/136ff.

Konkurencja:

ArcaVir 2010 System Protection

Najlepsze produkty 2009 roku
ArcaVir to pakiet chroniący pliki i połączenia sieciowe. Najnowszym dziełem jest dodanie do palikacji antywirusowej innowacyjnego urządzenia diagnostyczno-ratunkowego, które umożliwia m.in. uruchomienie komputera w razie awarii pod kontrolą systemu ArcaNix, przeskanowanie zasobów systemowych oraz skopiowanie ważnych danych. Więcej informacji na go.pcworld.pl/3ac88.

Kaspersky Internet Security 2010

Najlepsze produkty 2009 roku
Nową wersję oprogramowania wyposażono w nowy, łatwiejszy w użytkowaniu interfejs, który pozwala na dostosowanie ochrony do własnych potrzeb. Program zawiera też nowe mechanizmy pozwalające na zwiększenie skuteczności ochrony m.in. system bezpiecznego uruchamiania umożliwiający przetestowanie nowego oprogramowania poprzez zainstalowanie i uruchomienie go w odizolowanym, bezpiecznym środowisku Kasperky zwalcza też nowe zagrożenia korzystając z pomocy użytkowników Kaspersky Security Network. Więcej informacji na go.pcworld.pl/e61ba.

Programy antywirusowe

NOD32 4.0

go.pcworld.pl/42644

Najlepsze produkty 2009 roku
Zdaniem wielu użytkowników najlepszy program antywirusowy na rynku. Aplikacja jest wielokrotnym zwycięzcą różnych testów programów antywirusowych. Zawsze utrzymuje się w czołówce wykrywalności złośliwego oprogramowania. Zaletą NOD-a jest bardzo dobra wydajność. Producentowi udało się stworzyć program, który solidnie wypełnia swoje zadania a jednocześnie nie obciąża prawie wcale systemu operacyjnego i pracuje w tle praktycznie nie zauważalny. Więcej informacji na go.pcworld.pl/42644.

Konkurencja:

avast! 4.8

Najlepsze produkty 2009 roku
Wszechstronny program antywirusowy. Darmowy do użytku niekomercyjnego. Doskonałe zabezpieczenie przed wirusami i groźnymi programami. Oprócz standardowego skanera, program ma skaner działający w linii komend oraz interfejs w wersji dla zaawansowanych użytkowników. Aktualizacje antywirusa inicjalizowane są przez serwer firmy, a nie przez sam program. Więcej informacji na go.pcworld.pl/3b646.

G DATA AntiVirus 2010

Najlepsze produkty 2009 roku
Nowy antywirus G DATA to przede wszystkim rozbudowane opcje antyspamowe. Obejmujaone rozpoznawanie spamu na podstawie słów kluczowych czy filtra bayesa.

Dodano także podgląd obciążenia systemu i usprawniono skanowanie dzięki listom zaufanych programów. AntiVirus udostępnia też moduł kontroli rodzicielskiej. Więcej informacji na go.pcworld.pl/2af8d.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: