Najlepsze produkty 2009 roku

Komunikatory

AQQ 2

Najlepsze produkty 2009 roku
Najnowsza wersja tego multikomunikatora oparta została o protokół Jabber. Program obsługuje jednak nadal sieci Gadu-Gadu oraz Tlen.pl. Komunikator oprócz swoich podstawowych funkcji umożliwia na przykład wysyłanie darmowych SMS-ów do polskich operatorów, oferuje funkcje czatu i rozmów głosowych. Kompozycje pozwalają natomiast modyfikować w szerokim zakresie wygląd aplikacji. Do utrzymania kontaktu ze znajomymi naprawdę nie potrzeba nic więcej. Więcej informacji na go.pcworld.pl/83406.

Konkurencja:

Nowe Gadu-Gadu 10

Najlepsze produkty 2009 roku
W 10 odsłonie Gadu-Gadu zmieniono interfejs. W głównym oknie programu umieszczono teraz popularne i dostępne w różnych aplikacjach zakładki. Ułatwia to dostęp do innych usług GG, które zebrano w najnowszej wersji komunikatora. Wśród dodatków znajdziemy między innymi Centrum awatarów, usługę GaduFoto czy funkcje umożliwiające rozrywkę online. Nie zabrakło też oczywiście GG Live oraz dostępu do internetowego radia

Zobacz również:

  • Aplikacje do kontroli rodzicielskiej na Androida - którą warto wybrać?

Więcej informacji na go.pcworld.pl/ac511.

Skype 4

Najlepsze produkty 2009 roku
Komunikator do rozmów głosowych wykorzystujący do działania technologię p2p. Program łatwo się instaluje i ma prosty w obsłudze interfejs. Przesyłany za pomocą aplikacji odbraz i dźwięk charakteryzuje się bardzo wysoką jakością. Na plus należy zaliczyć komunikatorowi także wysoki poziom bezpieczeństwa - cała transmisja jest szyfrowana

Więcej informacji na go.pcworld.pl/d2543.

Mapy i nawigacja

AutoMapa 5.5

Najlepsze produkty 2009 roku
AutoMapa to niewątpliwie najpopularniejszy program do nawigacji satelitarnej w Polsce. Atutem aplikacji są dokładne, często aktualizowane mapy dróg i plany miast, dobra trójwymiarowa wizualizacja budynków oraz obszerna i cały czas rozbudowywana baza punktów użyteczności publicznej. Dzięki POI łatwo znaleźć za pomocą programu teatr, muzeum, stacje benzynową czy bankomat dowolnego banku. AutoMapa kojarzona jest także z Krzysztofem Hołowczycem, który użyczył swojego głosu do wykorzystania w programie. Więcej informacji na go.pcworld.pl/e46b7.

Konkurencja:

MapaMap 6.22

Najlepsze produkty 2009 roku
Program przeznaczony do urządzeń nawigacyjnych pracujacych pod kontrolą system Windows CE i Windows Mobile. Zawiera mapy z numeracją budynków i tójwymiarową wizualizacją ich brył. W najnowszej wersji dopracowano interfejs, porawiono czytelność map i zwiększono szybkość działania programu. Więcej informacji na go.pcworld.pl/8edeb.

Navigo 9

Zestaw map z szeroką bazą numerów teleadresowych. Przy czym położenie poszczególnych budynków nie jest interpolowane a rzeczywiste. Zaletą programu są też wbudowane w mapy informacje turystyczne. Dzięki temu można na przykład nawigować po szlakach turystycznych, korzystając jednocześnie z gotowych do nawigacji, wbudowanych w Navigo wycieczek. Więcej informacji na go.pcworld.pl/1e246.

Odtwarzacze multimedialne

ALLPlayer 4

Najlepsze produkty 2009 roku
Polski, rozbudowany odtwarzacz plików multimedialnych i filmów DVD. Obsługuje większość używanych obecnie formatów audio i wideo. Pozwala oczywiście oglądać filmy z napisami - dialogi potrafi pobierać automatycznie z internetu. ALLPlayer integruje się też z syntezatorem mowy, dzięki czemu możliwe jest odczytywanie napisów przez cyfrowego lektora. Więcej informacji na go.pcworld.pl/ee344.

Konkurencja:

WinDVD Pro 2010

Najlepsze produkty 2009 roku
Odtwarzacz filmów DVD i Blu-ray. Obsługuje wszystkie najpopularniejsze formaty obrazu i dźwięku. Czyta materiał zpisany na wszystkich dostępnych na rynku nośnikach. WinDVD korzysta z technologii sprzętowej akceleracji odtwarzania wideo wysokiej rozdzielczości - NVIDIA PureVideo HD i ATI Avivo HD. Więcej informacji na go.pcworld.pl/58d8e.

BEST Player 2.1

Najlepsze produkty 2009 roku
Jeden z najlepszych polskich programów do odtwarzania filmów. Nie wymaga instalacji, więc doskonale nadaje się do uruchamiania bezpośrednio z kluczy USB. Potrafi synchronizować tekst i obraz, umożliwia edycję napisów. Wersja 2.1 samodzielnie pobiera napisy, okładkę filmu oraz dodatkowe informacje z internetowej bazy filmowej.

Więcej informacji na go.pcworld.pl/d574.

Programy do nagrywania płyt

Alcohol 120% 1.9

Najlepsze produkty 2009 roku
Program do tworzenia kopii bezpieczeństwa zabezpieczonych i niezabezpieczonych przed kopiowaniem płyt CD i DVD. Potrafi obejść między innymi zabezpieczenia LaserLock, SafeDisc i SafeDisc2, Securom czy StarForce. Obsługuje także różne typy obrazów płyt i potrafi tworzyć wirtualne dyski. Więcej informacji na go.pcworld.pl/c7ae6.

Konkurencja:

ImgBurn 2.5

Najlepsze produkty 2009 roku
Narzędzie do wypalania obrazów na płytach CD lub DVD. Program obsługuje sprzęt najpopularniejszych producentów obecnych na rynku. Potrafi też zapisać materiał wideo na dwuwarstwowych nośnikach DVD. Więcej informacji na go.pcworld.pl/ce16e.

Ashampoo Burning Studio 9

Najlepsze produkty 2009 roku
Rozbudowany pakiet do nagrywania płyt DVD i CD. Pozwala tworzyć płyty MP3, VideoCD i SuperVideoCD. Umożliwia zapis plików obraz i kasowanie nośników wielokrotnego zapisu (CD-RW, DVD+RW, DVD-RW ). Aplikacja potrafi też wypalać pliki WAV, MP3, FLAC & Ogg Vorbis bezpośrednio na płytę, bez konieczności instalowania dodatków. Więcej informacji na go.pcworld.pl/5db4a.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: