Najlepsze produkty 2009 roku

Programy edukacyjne

EduROM Gimnazjum: Geografia

Najlepsze produkty 2009 roku
Program edukacyjny obejmujący swoim zakresem cały materiał w gimnazjum. Zawiera zdjęcia, animacje, filmy, interaktywne ćwiczenia (jest ich ponad 1000) i mapy. Za pomocą programu można też przeprowadzić testy zdobytej wiedzy. Funkcje dodatkowe umożliwiają tworzenie cyfrowych notatek i zakładek czy przeszukiwanie materiału. Całe opracowanie zawarto na 9 płytach CD. Więcej informacji na www.ydp.com.pl.

Konkurencja:

Akademia Przedszkolaka

Najlepsze produkty 2009 roku
Przygotowana przez specjalistów kolekcja gier edukacyjnych przeznaczona dla 5 i 6 latków. Rozwija talenty i umiejętności przydatne w edukacji przedszkolnej. Zapewnia prawidłowy i wszechstronny rozwój najmłodszych użytkowników komputera. Więcej informacji na www.lkavalon.com.

Zobacz również:

  • Aplikacje do kontroli rodzicielskiej na Androida - którą warto wybrać?

Mądre Dziecko - myślę, tworzę i wiem

Najlepsze produkty 2009 roku
Zestaw programów edukacyjnych przeznaczonych do rozwoju u dziecka wyobraźni, kreatywności i poczucia estetyki. Aplikacje z tego pakietu ćwiczą pamięć i koncentrację. Uczą też logicznego myślenia. Więcej informacji na www.aidemmedia.pl.

Programy narzędziowe i diagnostyczne

Everest Ultimate Edition 5.3

Najlepsze produkty 2009 roku
Everest to idealny program dla osób zajmujących się konfigurowaniem i serwisowaniem komputerów. Aplikacja pozwoli poznać najbardziej skrywane tajemnice procesorów, kart graficznych i sieciowych, twardych dysków czy BIOS-u. W najnowszej wersji program rozpoznaje prawie 100 tysięcy różnych urządzeń. Everest to jednak nie tylko narzędzie do weryfikacji sprzętu. Program poda też informacje o konfiguracji systemu operacyjnego, zainstalowanych programach, udostępnionych w sieci plikach, działających usługach i procesach. Więcej informacji na go.pcworld.pl/3c101.

Konkurencja:

CPU-Z 1.52

Najlepsze produkty 2009 roku
Bezpłatny program bardzo popularny wśród sprzętowców. Aplikacja informuje użytkownika o wszystkim, co dotyczy procesora: jego nazwie i producencie, taktowaniu i mnożniku, napięciu pracy czy przetaktowaniu. Dodatkowo program dostarcza informacji o płycie głównej. Więcej informacji na go.pcworld.pl/f467d.

Jv16 Power Tools

Najlepsze produkty 2009 roku
Program do zaawansowanej edycji rejestru. Aplikacja usuwa zbędne wpisy, pozwala na podgląd poszczególnych kluczy czy usuwani z Windows opornych programów. Zawiera również narzędzia do czyszczenia dysku twardego oraz kontroluje, które programy uruchamiają się podczas startowania systemu. Więcej informacji na go.pcworld.pl/90b3d .

Prowadzenie małej firmy

Fakturowanie (seria Pomocna Dłoń)

Najlepsze produkty 2009 roku
Jeden z popularniejszych na rynku, przeznaczony dla małych i średnich firm program służący do wystawiania faktur i rachunków. Polecany tam, gdzie nie prowadzi się magazynu - na przykład firmom usługowym. Aplikacja wydrukuje dokumenty rozliczeniowe i korygujące, zawiera listę towarów i kontrahentów a także współpracuje z drukarkami fiskalnymi. Program potrafi w prosty sposób wymieniać dane z innymi narzędziami tego producenta.

Więcej informacji na go.pcworld.pl/a2b98.

Konkurencja:

mikroSubiekt dla Windows 2.1

Najlepsze produkty 2009 roku
Prosty w obsłudze system sprzedaży . Polecany do wykorzystania w małych firmach handlowych i handlowo-usługowych, które nie prowadzą magazynu. Dzięki nowoczesnemu interfejsowi, intuicyjnej obsłudze i wszystkim niezbędnym funkcjom sprawdzi się w każdym dziale sprzedaży niewielkiej firmy. Więcej informacji na go.pcworld.pl/a2103.

CDN OPT!MA 15

Najlepsze produkty 2009 roku
System swoją funkcjonalnością pokrywa praktycznie każdy aspekt działalności firmy. Dzięki modułowej budowie, pozwala jednak zredukować koszty zakupy - kolejne elementy dokałdane są w miarę rodzących się potrzeb. Na tle konkurencji Otima wyróżnia się funkcjonalnością i zgodnością z najnowszymi przepisami. Więcej informacji na go.pcworld.pl/051e4.

Środowiska wirtualizacyjne

VMWare Workstation 7.0

Najlepsze produkty 2009 roku
Aplikacja przeznaczona do wirtualizacji systemów operacyjnych. Może posłużyć jako platforma do instalacji Windows, Linuksa, Mac OS-a czy Solarisa. Dzięki temu programowi nie trzeba kupować kilku komputerów, by uruchomić klika różnych systemów jednocześnie. Rozwiązanie takie sprawdza się w szczególności w centrach pomocy, wśród producentów oprogramowania. Przydaje się do tworzenia środowisk testowych. Więcej informacji na go.pcworld.pl/6bf2.

Konkurencja:

Virtual Box 3.0

Najlepsze produkty 2009 roku
Program do tworzenia i obsługi wirtualnych maszyn. Narzędzie jest wydajne i ma dobrze zaprojektowany interfejs graficzny. Umożliwia instalację różnych systemów operacyjnych, ich jednoczesne działanie w systemie hoście oraz pełną obsługę sprzętu. Więcej informacji na go.pcworld.pl/0107c.

Parallels Desktop 4

Najlepsze produkty 2009 roku
Parallels Desktop to narzędzie wirtualizacyjne znane głównie ze środowiska MacOS. Program obsługuje technologię Hypervisor. Ponadto aplikacja potrafi wykorzystać architekturę Intel VT i AMD Pacifica. Wśród obsługiwanych systemów znajdują się wszystkie wersje Windows, popularne dystrybucje systemów Linux, systemy OS/2 oraz MS-DOS. Więcej informacji na go.pcworld.pl/0a4d5.

Translatory i słowniki

English Translator XT2

Najlepsze produkty 2009 roku
Najnowszy tłumacz komputerowy firmy Techland. Wersja XT2 to nowy interfejs aplikacji ułatwiający obsługę narzędzia. Tłumacz integruje się z innymi programami (na przykład MS Office) ułatwiając znacznie tłumaczenie tekstów. Wystarczy jedno kliknięcie myszą, by zobaczyć na ekranie efekt pracy programu. Aby efekt działania aplikacji był jak najlepszy, w programie pracują równolegle dwa różne silniki tłumaczące. Poprawiono też algorytmy analizy tekstu. Więcej informacji na www.techland.pl.

Konkurencja:

Multimedialne słowniki języków obcych PWN

Najlepsze produkty 2009 roku
Wielki multimedialny słownik PWN-OXFORD to ponad milion jednostek leksykalnych słownictwa ogólnnego i specjalistycznego. Program zawiera też nagrania ponad 50 tysięcy słów angielskich i pozwala tworzyć dodatkowe słowniki. Zawarte w aplikacji narzędzia znacznie ułatwiają robienie tłumaczeń. Więcej informacji na www.pwn.pl.

Translatica 7

Najlepsze produkty 2009 roku
Translatica 7 Office Comfort to najnowsza edycja komputerowego tłumacza języka angielskiego. Program wyposażony został w nowatorskie funkcje i oferuje najwyższą jakość przekładu. W najnowszej odsłonie zmodyfikowano interfejs translatora dzięki czemu Translatica 7 jest intuicyjna i łatwa w obsłudze. Więcej informacji na www.pwn.pl.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: