Najlepsze produkty 2009 roku

Produkty roku 2009 - Internet: W tej kategorii niepodzielnie króluje firma Google. Usługi takie jak Gmail, Google Mapy czy Google Dokumenty są jednymi z najczęściej wykorzystywanych serwisów w Internecie. Nie należy jednak zapominać o innych, także liczących się witrynach, jak najpopularniejszy polski serwis społecznościowy nasza-klasa.pl czy serwis aukcyjny allegro.pl.

Backup online

SuperSafe

Najlepsze produkty 2009 roku
Stuprocentowe bezpieczeństwo danych przechowywanych w profesjonalnej serwerowni i pełna automatyzacja tworzenia i aktualizacji kopii zapasowych - tak można by w największym skrócie scharakteryzować tę usługę. SuperSafe oferuje oddzielne plany taryfowe dla użytkowników indywidualnych i biznesowych. Ceny są konkurencyjne. Więcej informacji na www.supersafe.pl.

Zobacz również:

  • Aplikacje do kontroli rodzicielskiej na Androida - którą warto wybrać?

Konkurencja:

iBard24

Najlepsze produkty 2009 roku
Produkt grupy Comarch. Wykonany przez profesjonalistów dla profesjonalistów. Zapewnia pełne bezpieczeństwo danych zarówno podczas ich przesyłania (szyfrowanie SSL), jak i przechowywania (Comarch Data Center). W skład usługi wchodzi aplikacja iBard24 Backup Online, która wykonuje backupy w sposób całkowicie zautomatyzowany, ma funkcję regulacji zajętości pasma internetowego i oferuje innowacyjną galerię zdjęć. W wersji darmowej otrzymujesz dożywotnio 1 GB pojemności. Więcej informacji na www.ibard24.pl.

Auto-Backup

Najlepsze produkty 2009 roku
Na starcie dostajesz 3 GB miejsca na pliki. Po 3-miesięcznym okresie próbnym masz do wyboru: albo dalej nic nie płacisz i godzisz się na pojemność ograniczoną do 1 GB, albo decydujesz się na jeden z wariantów płatnych. Backup tylko za pierwszym razem wymaga twojej uwagi, potem jest już łatwo - wszystkie operacje są wykonywane automatycznie, w tle. O bezpieczeństwo twoich danych dba niewielki, bezpłatny program instalowany na lokalnym komputerze. Więcej informacji na auto-backup.pl.

E-dyski

ADrive

Najlepsze produkty 2009 roku
50 GB miejsca za darmo to oferta nie do pogardzenia - pod względem pojemności konta ADrive pozostawia konkurentów daleko w tyle. Oprócz tego oferuje możliwość łatwego udostępniania plików, usługę zdalnego transferu (czyli przenoszenie plików z innych serwerów bezpośrednio do ADrive) i podręczną wyszukiwarkę. Więcej funkcji znajdziesz w płatnych wersjach usługi. Więcej informacji na www.adrive.com.

Konkurencja:

SkyDrive

Najlepsze produkty 2009 roku
Rozszerzenie kont Windows Live o 25 GB darmowej przestrzeni dyskowej było jednym z najlepszych posunięć Microsoftu związanych z rozwojem internetowych usług konsumenckich. Na szczególną uwagę zasługuje łatwość używania SkyDrive: pliki można przeciągać do folderów online, tak jak to się robi na lokalnym komputerze. Dodatkowo da się tu przechowywać i udostępniać zakładki (tzw. ulubione), czyli skróty do ulubionych witryn internetowych. Więcej informacji na skydrive.live.com.

humyo.com

Najlepsze produkty 2009 roku
W podstawowej, bezpłatnej wersji tego serwisu użytkownicy otrzymują 10 GB miejsca, z podziałem po połowie pomiędzy pliki multimedialne i "zwykłe". Dostęp do konta jest możliwy tylko za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Raz utworzone konto jest aktywne już na zawsze. Więcej informacji na www.humyo.com.

Edytory graficzne online

Picnik

Najlepsze produkty 2009 roku
Ten imponujący serwis słynie ze swojego innowacyjnego interfejsu. Niektórzy twierdzą, że Photoshop może się przy nim schować. Może to lekka przesada, chociaż... Natomiast z całą pewnością ogromną zaletą Picnika jest integracja z flickrem, Twitterem, Facebookiem i innymi tego typu serwisami. Oznacza to, że możesz otwierać, edytować i zapisywać obrazki w wymienionych serwisach bezpośrednio z poziomu Picnika. Więcej informacji na www.picnik.com.

Konkurencja:

pixlr

Najlepsze produkty 2009 roku
Korzystając z tego znakomitego edytora można ulec złudzeniu, że to nie żadna aplikacja online, obsługiwana przez przeglądarkę, lecz całkiem niezależny, rozbudowany program graficzny. pixlr potrafi pracować na warstwach, ma rozbudowany przybornik z narzędziami, blisko 20 efektów specjalnych (filtrów), pływające palety i spolszczony interfejs. Działa szybko i nawet nie wymaga rejestracji - pracę możesz rozpocząć "z marszu". Więcej informacji na pixlr.com.

Sumo Paint

Najlepsze produkty 2009 roku
Prawdopodobnie najbardziej rozbudowany edytor graficzny online, jaki istnieje. Sama paleta z narzędziami do rysowania zawiera aż 34 elementy. Dla Sumo Paint nie stanowi problemu przezroczystość, warstwy czy efekty specjalne, których oferuje ponad 30, w tym tak zaawansowane, jak kalejdoskop, płynne fale bądź mapowanie cylindryczne. Możliwy jest nawet import obrazków bezpośrednio na wskazane warstwy. Serwis nie wymaga rejestracji. Więcej informacji na www.sumopaint.com/app.

Hosting plików

RapidShare

Najlepsze produkty 2009 roku
Kto by pomyślał, że prozaiczne przesyłanie plików przez Internet będzie w stanie zaprowadzić przeznaczony do tego serwis na szczyty popularności. Tak się stało w przypadku RapidShare, który przebojem wszedł do pierwszej trzydziestki najczęściej odwiedzanych witryn na świecie (obecnie zajmuje 23. miejsce). Tajemnica jego sukcesu tkwi... w lukach prawnych, które sprawiają, że pobieranie materiałów chronionych prawem autorskim (filmów, muzyki, oprogramowania, e-booków) jest w wielu krajach, w tym w Polsce, legalne. Więcej informacji na rapidshare.com.

Konkurencja:

Chomik

Najlepsze produkty 2009 roku
Chomik to polski odpowiednik RapidShare - wypłynął na szerokie wody, a konkretnie na 25. miejsce wśród najpopularniejszych polskich witryn internetowych, na fali ogromnego powodzenia niemieckiego pierwowzoru. Obecnie Chomik szczyci się przechowywaniem blisko 150 milionów plików. Na razie nie wiadomo, jaki wpływ na radosne "chomikowanie" miało wprowadzenie opłat za korzystanie z serwisu. Więcej informacji na chomikuj.pl.

Megaupload

Najlepsze produkty 2009 roku
Bez żadnych opłat Megaupload daje zarejestrowanym użytkownikom aż 200 GB miejsca na pliki, a limit wielkości pojedynczego pliku wynosi 1 GB. To rekordowe parametry jak na tego typu serwis. Wygląda na to, że Megaupload zamierza ostro walczyć o użytkowników, czego dowodem może być inne udogodnienie, którym nie może pochwalić się RapidShare, a mianowicie pełne spolszczenie interfejsu (i udostępnienie dwudziestu innych wersji językowych). Więcej informacji na megaupload.com.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: