Najlepsze produkty 2009 roku

Kończy się rok 2009. Był to czas, w którym słowo "kryzys" odmieniano przez wszystkie przypadki. Klienci ostrożniej oglądali każdą złotówkę, co boleśnie odczuły też firmy z branży IT. Technologia nie stoi jednak w miejscu i pomimo kryzysu firmy produkujące sprzęt oraz oprogramowanie zaprezentowały w tym roku wiele ciekawych rozwiązań. Przygotowaliśmy dla was zestawienie najciekawszych produktów 2009 roku w branży IT.

Część z opisanych przez nas produktów to gadżety, z których kupnem możemy się wstrzymać. Są też jednak takie, których nabycie znacząco usprawni naszą pracę oraz dostarczy nam wspaniałej rozrywki. Aby ułatwić wam zapoznanie się z naszym zestawieniem uporządkowaliśmy wszysktkie produkty w trzy kategorie.

Kategoria Produkty roku 2009 - Sprzęt to 25 produktów, które naszym zdaniem są najlepsze w swoim segmencie. Nie zapomnieliśmy jednak o konkurencji i do każdej pozycji dodaliśmy listę urządzeń, które także są warte uwagi.

Sekcja Produkty roku 2009 - Oprogramowanie to aż 50 programów, które znacząco ułatwiają i uprzyjemniają pracę z komputerem. Wzięliśmy pod uwagę między innymi nowości w takich kategoriach jak systemy operacyjne, przeglądarki internetowe czy programy antywirusowe.

Produkty roku 2009 - Internet to zbiór ponad 40 serwisów internetowych. Znajdują się wśród nich zarówno praktyczne witryny, które pomogą nam w pracy jak na przykład Google Dokumenty oraz takie, które pozwolą nam miło spędzić czas po pracy jak Nasza-klasa czy Facebook. Zapraszamy do zapoznania się z naszym zestawieniem.

Produkty roku 2009 - Sprzęt: Rok 2009 przyniósł nam wiele ciekawych nowości sprzętowych. W dużej mierze producenci skupili się na mobilności naszych urządzeń. Ogromną popularność zdobyły netbooki. Małe, przenośne komputery idealnie nadają się do korzystania z Internetu w podróży. Świetnym tego przykładem jest Samsung N510. Natomiast miłośników fotografii na pewno zaciekawi Canon EOS 5D Mark II, który oprócz doskonałych zdjęć potrafi również nagrywać filmy w rozdzielczości Full HD.

Nawigacja GPS

1. Blaupunkt TravelPilot 500

Najlepsze produkty 2009 roku

Blaupunkt TravelPilot 500 to doskonale wykonany GPS z dobrymi mapami Teleatlas obejmującymi swoim pokryciem prawie wszystkie kraje Europy. Urządzenie ma wbudowany kontroler sieci Wi-Fi, Bluetooth i transmiter FM. Unikalną funkcją, która bardzo nam się spodobała jest wykorzystanie obrazu z wbudowanej kamery do nawigowania po drogach. Co więcej obraz z kamery można nagrywać do wbudowanej pamięci. Więcej informacji na www.blaupunkt.pl.

Konkurencja:

2. NavRoad NR560BF www.navroad.pl

3. NAVIGON 8310 www.bajtel.pl

Projektory biznesowe

1. Epson EB-1915

Najlepsze produkty 2009 roku

Wyjątkowy projektor Epsona, bo oferujący jakość obrazu jakiej dotąd nie spotkaliśmy w projektorach biznesowych w podobnej cenie. Urządzenie wyposażono w panele LCD o rozdzielczości 1024x768 pikseli i rzecz bardzo istotną - dynamicznie regulowaną przesłonę, która sprawia, że współczynnik kontrastu jest wysoki i sięga 2000:1. Doskonała jest reprodukcja barw, a funkcjonalność stoi na najwyższym poziomie. Więcej informacji na www.epson.pl.

Konkurencja:

2. Sanyo PLC-WXU700 www.sanyo-polska.pl

3. Panasonic PT-LB80NTE www.panasonic.pl

Projektory do kina domowego

1. Panasonic PT-AE4000

Najlepsze produkty 2009 roku

Bardzo dobry obiektyw rysuje wyjątkowo ostry obraz. Nowe panele LCD i udoskonalona lampa pozwalają na uzyskanie obrazu o doskonałych, naturalnych barwach oraz bardzo wysokim współczynniku kontrastu sięgającym 100 000:1. Projektor łatwo zainstalować dzięki dużemu 2-krotnemu zoomowi oraz możliwości zmiany położenia całego układu optycznego. Więcej informacji na www.panasonic.pl.

Konkurencja:

2. JVC DLA-HD950 www.jvc.pl

3. BenQ W600 www.benq.pl

Procesory

1. Intel Core i5 750

Najlepsze produkty 2009 roku

Układ z nowej linii procesorów Intela z podstawką LGA1156 zaskakuje doskonałymi wynikami wydajności charakterystycznymi dla znacznie droższych modeli. Procesor posiada zintegrowany kontroler pamięci DDR3 (ale w tym przypadku dwukanałowy), cechuje go niewielkie zapotrzebowanie na energię oraz bardzo dobrze się podkręca. Więcej informacji na www.intel.pl.

Konkurencja:

2. Intel Core i7 870 www.intel.pl

3. AMD Athlon II X4 620 www.amd.pl

Akcesoria komputerowe

1. Logitech Cordless Desktop Wave Pro

Najlepsze produkty 2009 roku

Zestaw składający się z bardzo dobrej pod względem ergonomii i funkcjonalności klawiatury i myszy bezprzewodowej. Ergonomiczny kształt klawiatury uzyskano poprzez umieszczenie klawiszy na różnych wysokościach tworząc efekt fali do czego nawiązuje nazwa klawiatury. Klawisze mają zróżnicowaną wysokość (nawet do 4 mm) i są dodatkowo specjalnie wyprofilowane w celu zapewnienia naturalnej pozycji dłoni. Taka konstrukcja pozwala rękom spoczywać i pracować w bardziej naturalnych pozycjach, dlatego ręce mniej się męczą. Więcej informacji na www.logitech.pl.

Konkurencja:

2. Microsoft Wireless Comfort Desktop 5000 www.microsoft.pl

3. Logitech Performace MX www.logitech.pl

Kamerki internetowe

1. Logitech Webcam Pro 9000

Najlepsze produkty 2009 roku

Kamera ma 2-megapikselową matrycę, która umożliwia nagrywanie i przekazywanie przez Internet wideo o rozdzielczości 1600 x 1200 pikseli. Wyposażona jest w obiektyw Cart Zeiss i umożliwia również rejestrowania zdjęć w rozdzielczości 8 megapikseli, w trybie interpolacji programowej. Gwarantuje wzorową jakość obrazu. Więcej informacji na www.logitech.pl.

Konkurencja:

2. Microsoft LifeCam Cinema www.microsoft.pl

3. Philips SPC-1330NC www.philips.pl

Notebooki

1. Acer TravelMate TM8471-732G25Mn

Najlepsze produkty 2009 roku

Laptop wyposażony jest w 14,1 calową matrycę, która oferuje rozdzielczość 1366x768 pikseli. Zbudowany jest na platformie Intela Centrino 2 i korzysta z energooszczędnego procesora z serii Core 2 Duo o taktowaniu 1,3 GHz (SU7300, dwa rdzenie). Pracuje się na nim bardzo wygodnie bo ma pełnowymiarową klawiaturę (29,5x11 cm dł./szer.) i dobrej jakości touchpad, który obsługuje gesty. Laptop intensywnie wykorzystywany potrafi pracować nieco ponad 8 godzin. Więcej informacji na www.acer.pl

Konkurencja:

2. Asus UL50VG-XX0032C www.asus.pl

3. Dell Studio 1555 www.dell.pl

Netbooki

1. Samsung N510

Najlepsze produkty 2009 roku

Zbudowany na platformie NVIDIA ION, netbook Samsunga pozwala na o wiele bardziej komfortową pracę z aplikacjami niż produkty z chipsetami Intela. Choć bazuje na standardowym procesorze Intel Atom, to dzięki zintegrowanemu z chipsetem procesorowi graficznemu GeForce 9400M potrafi nawet wyświetlać z pełną płynnością filmy Full HD. Więcej informacji na www.samsung.pl

Konkurencja:

2. MSI Wind U115 Hybrid www.msi-polska.pl

3. Asus Eee PC 1101AH www.asus.pl