Najlepsze programy do czyszczenia rejestru Windows

Programów do optymalizacji systemów Windows, czyszczenia dysków czy rejestru, jest co najmniej kilkadziesiąt. Wybranie najlepszego z nich nie jest sprawą łatwą, zwłaszcza, że większość oferuje podobne funkcje, a producenci reklamują je prawie identycznymi hasłami. Przedstawiamy najlepsze naszym zdaniem narzędzia, dzięki którym twój Windows będzie uruchamiał się szybciej i działał stabilniej. Jednocześnie zapewniamy, że podczas operacji jesiennych porządków systemowych twój porftel nie zostanie zrujnowany.

Oczywiście nasz wybór jest w pełni subiektywny. Wydaje nam się, że przedstawione poniżej programy powinny zadowolić każdego użytkownika Windows - są łatwe w obsłudze i szybkie, oferują wiele możliwości - zarówno dla zaawansowanych, jak i mniej doświadczonych użytowników komputerów. Oprócz tego, z jednym wyjątkiem, pozwalają na wiele więcej, niż tylko oczyszczenie rejestru czy dysków z niepotrzebnych wpisów i plików.

Jeżeli nasz wybór cię nie satysfakcjonuje - zapraszamy do odwiedzenia działu Narzędzia Rejestru w naszym serwisie Download - znajdziesz tam dziesiątki innych programów do czyszczenia, optymalizacji, czy tuningu Windows.

Odkurzacz

Najlepsze programy do czyszczenia rejestru Windows

Odkurzacz, jeden z najlepszych programów czyszczących, jest łatwy w obsłudze, skuteczny i do tego polski.

Nasze zestawienie rozpoczyna jeden z najciekawszych bezpłatnych programów do oczyszczania dysków twardych z niepotrzebnych śmieci. Odkurzacz to polska aplikacja, która nie tylko zajmie się usunięciem zbędnych plików tymczasowych czy kopi zapasowych plików, ale też wykryje pliki i foldery utworzone przez złośliwe aplikacje i podejrzane strony internetowe. Wykrywa i kasuje też niebezpieczne skrypty (JavaScript, PHP czy VBS). Odkurzacz umożliwi także kompletne usunięcie z dysku zainstalowanych aplikacji, włącznie z wszelkimi plikami, pozostawionymi przez standardowy moduł usuwania programów.

Dodatkowymi zaletami tego polskiego programu jest wygodny, choć już nieco archaiczny interfejs, przejrzysta szata graficzna i sporo funkcji dodatkowych - takich, jak np. ForceDelete pozwalający na "siłowe" usunięcie plików trudnych do skasowania normalnymi metodami czy RealTime LatestViruses informujący o ostatnio wykrytych zagrożeniach.

jv16 PowerTools

Najlepsze programy do czyszczenia rejestru Windows

jv16 PowrTools - wyjątkowy zestaw narzędzi, które usprawnią każdy komputer

Prawdziwy kombajn do czyszczenia zawartości komputera. Aplikacja nie jest bezpłatna, jednak przez 30 dni można korzystać z niemal wszystkich funkcjonalności. Głównym zadaniem zestawu jest usuwanie zbędnych wpisów z rejestru Windows. Dzięki programowi skontrolujesz też, które programy uruchamiają się wraz z systemem i usuniesz dublujące się pliki i biblioteki DLL. Jv16 PowerTools oferuje tez funkcje odzyskiwania plików, czyszczenia historii odwiedzanych stron internetowych, uruchamianych programów i otwieranych dokumentów. Wszystko w ramach estetycznego, polskojęzycznego menu, w którym nie pogubi się nawet kompletny laik.

Dodatkową zaletą zestawu jv16 PowerTools jest funkcja kopii bezpieczeństwa. Zapisywanie kopii rejestru czy plików jest wygodne, szybkie i intuicyjne - aplikacja pozwala także na porównanie kilku wykonanych kopii i wybór najbardziej aktualnej.

CCleaner

Najlepsze programy do czyszczenia rejestru Windows

CCleaner - jeden z najpopularniejszych bezpłatnych zestawów do czyszczenia dysków i rejestru

Kolejną propozycją jest program o wiele mówiącej nazwie CCleaner (zwany też Crap Cleaner). To darmowe narzędzie do optymalizacji systemu operacyjnego, które usuwa niepotrzebne i tymczasowe pliki z komputera. Dzięki niemu system Windows działa szybciej, efektywniej, a na dysku twardym pozostaje więcej wolnego miejsca.

Program jest bardzo szybki w działaniu, oraz umożliwia usuwanie Internet Explorer Cache, Historii, Cookies, Index.dat, ostatnio otwierane adresy URL. Z jego pomocą pozbędziemy się plików z kosza, katalogów plików tymczasowych oraz plików tymczasowych innych aplikacji (Media Player, eMule, Kazaa, Google Toolbar, Netscape, Office XP, Nero, Adobe Acrobat, WinRAR, WinAce i wiele innych). Dzięki skanerowi rejestru możemy być pewni, że stare lub nieużywane wpisy nie będą spowalniały systemu. Podobnie jak inne tego typu programy, także CCleaner pozwala skontrolować aplikacje i usługi uruchamiane ze startem systemu.