Najlepsze programy do odtwarzania filmów

Jaki powinien być dobry program do odtwarzania filmów na komputerze? Przede wszystkim musi umożliwić komfortowe i bezproblemowe oglądanie, zapewnić użytkownikowi możliwość konfiguracji do indywidualnych potrzeb oraz przede wszystkim otworzyć każdy film - innym słowem radzić sobie z różnymi formatami plików czy filmami DVD. Przedstawiamy wybór najlepszych naszym zdaniem aplikacji dla Windows, dzięki którym twój komputer zamieni się w salę kinową.

Kodeki do pobrania

Większość wymienionych w tekście programów samodzielnie pobierze niezbędne do odtworzenia danego filmu kodeki. Zdarzyć się jednak może, że program nie poradzi sobie z wyszukaniem odpowiedniego filtra. Warto wtedy po prostu zainstalować jeden z poniższych pakietów:

DivX

FFDShow

K-Lite

Win7Codecs

Vista Codec Package

XP Codec Pack

Programów do odtwarzania multimediów znajdziesz w sieci bez liku - jednak niewiele z nich nadaje się do wygodnego oglądania wszystkich rodzajów filmów. Oczywiście, możesz wykorzystywać "gołego" Windows media Playera - jednak po co, skoro błyskawicznie zainstalujesz program, który nie tylko pozwoli ci błyskawicznie pobrać napisy, umożliwi wygodną obsługę filmu na płycie DVD, przekonwertować film do innego formatu czy sam zainstaluje niezbędne kodeki.

Przedstawiamy najlepsze bezpłatne programy tego typu. Część z nich korzysta z silnika Windows Media Player, dlatego warto zadbać by także posiadany przez ciebie odtwarzacz Microsoftu zainstalowany był w najnowszej wersji. Zobacz też ramkę "kodeki do pobrania" - proponowane przez nas pakiety powinny rozwiązać każdy problem związany z niemożnością odtworzenia jakiegoś pliku wideo.

Zobacz również:

  • Jak odtworzyć filmy z iPhone'a w Windows 10 - instalacja kodeku HEVC [PORADNIK]

AllPlayer

Najlepsze programy do odtwarzania filmów

ALLPlayer to jeden z najlepszych polskich odtwarzaczy filmów

AllPlayer to znany i popularny odtwarzacz filmów. Nic dziwnego, ten polski program zaskakuje bogactwem opcji i powinien spełnić wymagania największych kinomanów. Odtwarza filmy zapisane w wielu formatach, w tym także DVD, obraz z kamer Internetowych lub DV. Program umożliwia także podgląd niedociągniętych plików filmowych.

Oczywiście program potrafi wyświetlać napisy zsynchronizowane z odtwarzanym obrazem, a funkcja "IQ Text" (inteligentne napisy) zapewnia, że zawsze zdążymy przeczytać wszystkie teksty (zdarza się, iż napisy są zbyt "gęsto" uporządkowane). Program sam analizuje długość napisu, by później regulować czas jego wyświetlenia. Kolejną zaletą programu jest możliwość dołączenia do pliku AVI menu (nie w osobnym pliku, ale w pliku AVI z filmem) takiego, jak w filmach DVD.

KMPlayer

KMPlayer to doskonały odtwarzacz plików multimedialnych, potrafiący nie tylko odtwarzacz pliki we wszystkich popularnych formatach. Umożliwia łatwe wyświetlanie napisów oraz ustawianie specjalnych efektów dla oglądanego materiału (zarówno dla ścieżki audio jak i wideo). KMPlayer umożliwia też wybranie ulubionych fragmentów odtwarzanego filmu, tak, aby można było potem szybko do nich wrócić. Na duża pochwałę zasługuje tez liczba dostępnych skórek i dodatków. Program pozwala tez na bezproblemowe zainstalowanie zewnętrznych filtrów audio i wideo. Dodatkową zaletą KMPlayera są olbrzymie możliwości konfiguracyjne.

BESTplayer

Najlepsze programy do odtwarzania filmów

BESTplayer nie tylko sam pobierze napisy ale tez wyświetli szczegółowe informacje na temat filmu

Jeden z najlepszych polskich programów do odtwarzania wideo. Dzięki niewielkim wymaganiom sprzętowym, prostej obsłudze i rozbudowanym opcjom świetnie nadaje się jako podstawowy program do oglądania filmów. Aplikacja nie wymaga instalacji, w związku z czym doskonale nadaje się do wykorzystania np. na kluczu USB. Do najważniejszych funkcji aplikacji należą: odtwarzanie napisów, lista odtwarzania, możliwość synchronizacji tekstu i obrazu, edycja napisów, automatyczny PanScan i skróty klawiaturowe.

Wersja 2.105 samodzielnie pobiera napisy, wyświetla okładkę filmu oraz dodatkowe informacje pobrane z internetowej bazy filmowej. Dodatkowo oferuje obsługę lektora oraz zaawansowane narzędzia synchronizacji obrazu i napisów.