Najlepsze programy edukacyjne dla uczniów

Piszę esej i brakuje mi cytatów!

[Pobierz program: Cytat 5.2]

A po szkole...

Pamiętaj, że życie to nie tylko nauka, ale przede wszystkim to, co sprawia Ci przyjemność! Lubisz grać na gitarze? Sprawdź AP Guitar Tuner - świetny programik do jej strojenia.

I tak bywa, zwłaszcza, gdy temat nam nie leży. Z pomocą przychodzi jednak CyTaT 5.2, czyli jeden z największych komputerowych zbiorów cytatów i złotych myśli. Baza programu zawiera prawie 15 000 haseł. Niestety, Piotr Karwatka od ponad 3 lat nie pracuje już nad rozwojem aplikacji i użytkownicy coraz częściej przesiadają się na serwisy internetowe z cytatami. Szkoda, bo programik jest całkiem przyjazny i szkoda byłoby, gdyby zniknął. CyTaT umożliwia wyszukiwanie i filtrowanie cytatów wg fragmentu treści lub nazwiska autora. Cytaty można kopiować, drukować i zapisywać do plików tekstowych.

Kto napisał "Marcina Swobodę"?

[Pobierz program: Wierszownik 4.4]

Bolesław Leśmian - odpowiada Wierszownik 4.4 i zaprasza wszystkich chętnych do zapoznania się z całym dorobkiem tego niezwykłego poety. Program ten to bogaty zbiór utworów literackich, doskonały dla każdego ucznia i miłośników poezji. Jest jednym z obszerniejszych zasobów poezji polskiej i światowej, dostępnych dla polskiego odbiorcy - zawiera ponad 9 tysięcy utworów. Wierszownik umożliwia szybkie wyszukiwanie wierszy po tytule, epoce literackiej, autorze lub słowach kluczowych. W programie są też notki biograficzne na temat znanych pisarzy, a połączenie z serwisem Poema sprawia, że w bazie znaleźć można coraz więcej wierszy internetowych debiutantów.

Zobacz również:

  • "Menedżer pokoju" w Teams - jak działa nowa funkcja?
  • Recenzja: Sex Education - recenzja bez spoilerów 3 sezonu
Najlepsze programy edukacyjne dla uczniów
Co robi lew na dworcu we Wrocławiu?

[Pobierz program: Magritte]

Wiedzą to ci, którzy grali już w dzieło Marcina Drewsa - studenta, który postanowił połączyć koncepcje malarza-surrealisty René Magritte'a z obrazem dzisiejszego Wrocławia. Gra edukacyjna Magritte to niesamowita podróż kulturalna w konwencji thrilleru, w którym nie całkiem jasne jest, co dzieje się naprawdę, a co jest tylko iluzją. To ciekawa opowieść, która łączy w sobie powtórkę z wiedzy o kulturze i odpowiedź na zarzuty, że gry to samo zło. Gra była częścią pracy dyplomowej pt. Gry komputerowe w walce z analfabetyzmem funkcjonalnym i informacyjnym. Brawa dla autora, bo podejście do tematu iście innowacyjne!

Jest rok 2079...

[Pobierz program: Poszukiwacze zaginionej Warszawy]

... W Twoich rękach znajduje się niepowtarzalna okazja odbycia podróży w czasie i odkrycia Warszawy na przestrzeni ponad stu lat. Poznaj historię stolicy dzięki archiwalnym zdjęciom, rycinom i mapom. Zostań agentem Pionu Operacyjnego Instytutu Podróży Międzyczasowych - tak brzmi początek fabuły gry edukacyjnej Poszukiwacze zaginionej Warszawy, która wydana została za pieniądze stołecznego miasta Warszawy. W grze poznać można mnóstwo zakamarków miasta, spotkać się z samym Julianem Tuwimem, a nawet zwiedzić stare kanały miejskie. Wszystko to oparte jest na bogatych materiałach źródłowych i bardzo wciąga!

Tak mówi Pismo Święte

[Pobierz program: Theophilos 3.1 Omega]

Theophilos 3.1 Omega to świetny program, który odświeży nam różne biblijne historie. To wiedza, która przyda się na lekcjach religii, ale też historii i języka polskiego. Theophilos to prawdziwe centrum badawcze z wieloma przekładami Pisma Świętego w różnych językach, słownikami miejsc, postaci i terminów, komentarzami i atlasem biblijnym. Pomocna może się też okazać baza 250 modułów poszerzających możliwości programu. Użytkownicy napisali je w specjalnym dodatku developerskim Scribe for Theophilos.

Najlepsze programy edukacyjne dla uczniów
Czy chcesz usłyszeć pytanie za 1 000 000 złotych?

[Pobierz program: Milionerek 3]

Milionerek 3 to świetne przeniesienie na PC znanego teleturnieju prowadzonego przez Huberta Urbańskiego. To też ciekawa forma sprawdzenia wiedzy ogólnej. Kto wie, może po kilku próbach, zgłosisz się do prawdziwego programu i przynajmniej powtórzysz sukces maturzystki Dagny Sieńko, która z siedziby TVN-u wracała bogatsza o pół miliona złotych...

Ten rok może być naprawdę udany. Musisz go tylko dobrze zaplanować! Dość lubiane przez uczniów i nauczycieli są szkolne projekty, w które z łatwością wpleciesz swoje komputerowe zdolności. Możesz stworzyć swój własny naukowy kanał na YouTube lub bloga o ulubionej lekturze czy wybranym przedmiocie. Nauczyciele docenią Twoją kreatywność, Ty nieźle się pobawisz, a "szóstka" w dzienniczku zawsze się przyda.