Najlepsze programy edukacyjne dla uczniów

Rozpoczyna się rok szkolny 2010/2011. Po wakacjach warto odświeżyć wiedzę, a programy edukacyjne dla liceum i gimnazjum świetnie mogą w tym pomóc. Przedstawiamy zestaw najlepszych darmowych aplikacji, które znacznie zwiększą Twoje szanse na bardzo dobre oceny i doskonały wynik egzaminów. Znajdziesz wśród nich takie, które pomogą Ci w matematyce i języku polskim. Na geografii docenisz elektroniczny globus, a na chemii interaktywną Tablicę Mendelejewa.

Nie wierzysz w takie rzeczy? To ciekawe, bo nowoczesna technologia jest już obecna nie tylko w szkołach, ale i w przedszkolach. Jakiś czas temu, pisaliśmy, że w Węgorzewie jeden z producentów sprzętu komputerowego zakupił komputery dla pięcio- i sześciolatków. Instalowane na nich programy uczą dzieci logicznego myślenia, liczenia i czytania. Wspomagają też procesy koncentracji i kojarzenia.

Przed tygodniem pisaliśmy o unijnym projekcie, dzięki któremu wszystkie bydgoskie podstawówki zamówiły już interaktywne tablice. Jeszcze w tym roku nauczyciele będą mogli urozmaicić swoje lekcje przez obrazki, multimedia i zabawy wyświetlane na ekranach. Jesienią 2009 r. inny producent sprzętu zasponsorował przenośne komputery uczniom trzeciej klasy w katowickiej SP nr 33.

Zobacz również:

Najlepsze programy edukacyjne dla uczniów
Jeśli czytasz nas regularnie, wiesz, że przedstawiliśmy już ranking 10 najlepszych gadżetów dla ucznia. Szczególnie zaciekawił nas cyfrowy długopis, który przedstawiliśmy jako marzenie każdej osoby, która sporządza dużo notatek. Ale pomyślcie sami, o ile łatwiej wręczyć taki upominek koleżance z ładnym, czytelnym pismem i zgrywać sobie potem notatki prosto na kompa, zamiast tracić czas i pieniądze na ksero.

Swoje ulubione aplikacje mają też nauczyciele, którzy chętnie korzystają choćby z oprogramowania do tworzenia planów lekcji, przygotowywania sprawdzianów i wypisywania świadectw. Chyba nie trzeba Cię dłużej przekonywać. Zobacz nasz przegląd programów edukacyjnych przydatnych uczniom.

Gry i programy edukacyjne

A więc w milach to będzie...

[Pobierz program: Convert 4.1]

Convert 4.1 to aplikacja, która przyda się właściwie każdemu i na prawie każdej lekcji. Choć zajmuje na dysku niecały megabajt, mieści w sobie naprawdę sporo mocy. Jeśli potrzebujesz szybkiej informacji, ile to 30 stopni Celsjusza w skali Fahrenheita lub ile centymetrów ma jard, to jest to program dla Ciebie. Za pomocą jednego kliknięcia Convert porafi przeliczyć jednostki odległości, temperatury, dźwięku, światła, czasu, prędkości, ciśnienia, energii, masy i siły. Potrafi też więcej i choć wydaje się zwyczajny, może być jednym z bardziej przydatnych narzędzi ucznia.

Programy IDG.pl

Wszystkie poniższe aplikacje pobrać możesz z naszego działu Download.

Chciałbym być teraz na Majorce!

[Pobierz program: Google Earth 5.2]

Google Earth 5.2 może nie sprawi, że cudownie przeniesiesz się w czasoprzestrzeni, ale na pewno ułatwi naukę geografii. Żaden inny program nie pozwoli na tak ciekawą podróż kursorem po mapie. A przecież Earth to nie tylko zabawa, lecz także mnóstwo bezcennych informacji i materiałów. Przyjrzyjmy się innowacjom w Google Earth 5. Należą do nich m.in. zbiór historycznych obrazów z różnych stron świata, dane o dnie oceanicznym i jego powierzchni oraz zwiedzanie z możliwością nagrywania swoich dźwięku i obrazu. Podobny globus udostępnia też NASA. Kliknij, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat World Wind.