Najlepsze rozszerzenia dla najlepszej przeglądarki

Zbliża się finał konkursu zorganizowanego przez Mozilla Foundation na najlepsze rozszerzenia do przeglądarki internetowej Mozilla Firefox. Zawody zakładają wybranie najbardziej innowacyjnych, użytecznych i integrujących się z obecnymi usługami internetowymi. Z 200 programików pozostało kilkanaście. Teraz czekamy na finalistów w poszczególnych kategoriach. Wiadomo, że nie chodzi o nagrody dla Twórców (choć i one są atrakcyjne), ale o prestiż i sławę wśród wymagającej społeczności Firefoksa. Zapraszamy naszych Czytelników do zabawy - głosowania na finalistę w naszej ankiecie.

Najlepsze rozszerzenia dla najlepszej przeglądarki

Konkurs ma za zadanie wypromować najlepsze rozszerzenia, zachęcić programistów do twórczej i odkrywczej pracy, no i oczywiście (a może i najważniejsze) sprawić, aby o przeglądarce Firefox znów było głośno. Zasady opublikowane na stronach są przejrzyste i bardzo klarowne. Aby zgłosić się do konkursu wystarczyło wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Kategorie nagród

Najlepsze nowe rozszerzenie to suma ocen przyznanych nowym programom za techniczną poprawność wykonania, wpływ na przeglądarkę (np. obciążanie zasobów komputera po zainstalowaniu wtyczki), użyteczność dla użytkownika, wrażenie z użytkowania oraz "czynnik miodności", czyli to coś, co powoduje, że wszyscy się zachwycają programem, instalują go wszędzie, gdzie to możliwe, polecają przyjaciołom i znajomym, itd. Pozostałe kategorie zawierają te same składniki, jednak ich procentowa waga w ogólnej ocenie jest inna.

Najlepsze rozszerzenia dla najlepszej przeglądarki

Komputer to główna nagroda w konkursie

Pozostałe kategorie to:

- Najlepsze uaktualnione rozszerzenie;

- Najlepsze rozszerzenie wykorzystujące nowe funkcje Firefoksa w wersji 1.5;

- Najbardziej innowacyjne rozszerzenie;

- Najbardziej innowacyjne i uaktualnione rozszerzenie;

- Najbardziej użyteczne rozszerzenie;

- Najbardziej użyteczne i uaktualnione rozszerzenie;

- Najlepsze wrażenie z użytkowania rozszerzenia;

- Najlepsze wrażenie z użytkowania uaktualnionego rozszerzenia;

- Najlepsza integracja z usługą internetową w nowym rozszerzeniu;

- Najlepsza integracja z usługa internetową w uaktualnionym rozszerzeniu.

Aktualizacja: 07 marca 2006 09:59

Zwycięzcy już są znani:

- Najlepsze nowe rozszerzenie to Reveal.

- Najlepsze uaktualnione rozszerzenie to Web Developer.

- Najlepsze rozszerzenie wykorzystujące nowe funkcje Firefoksa w wersji 1.5 toFirefox Showcase. Lista pozostałych zwycięzców jest dostępna tutaj.