Najlepsze urządzenie wielofunkcyjne do 500 zł

Pantum M6550NW to niewielkie urządzenie wielofunkcyjne kierowane do zastosowań domowych i małych firm. Oferuje funkcję skanowania, kopiowania, drukowania i okazuje się bardzo dobrym wyborem w korelacji ceny do możliwości.


Pantum to nowa marka drukarek na polskim rynku. Producent nie należy jednak do nowicjuszy. Drukarki z logo Pantum sprzedawane są w kilkudziesięciu krajach na całym świecie okazując się najczęściej bardzo dobrym wyborem za rozsądne pieniądze. To marka jednego z największych światowych dostawców materiałów eksploatacyjnych do drukarek (Siene).

Najlepsze urządzenie wielofunkcyjne do 500 zł

Pantum M6550NW

W Polsce dostępne będą trzy urządzenia drukujące: kompaktowa drukarka laserowa z Wi-Fi (Pantum P2500W), jej bardziej rozbudowany odpowiednik wyposażony w moduł druku dwustronnego (P3500) i urządzenie wielofunkcyjne Pantum M6550NW.

Zobacz również:

  • Promocje na drukarki wielofunkcyjne - najlepsze oferty [14.09.2021]

Z tych trzech modeli najciekawsze jest urządzenie wielofunkcyjne Pantum M6550NW (ma ten sam mechanizm drukujący co pozostałe drukarki) i to właśnie ono jest bohaterem naszego testu.

Obudowa i jakość wykonania

PANTUM M6550NC - PARAMETRY TECHNICZNE

Pantum M6550NW

Szybkość druku: 22 str/min A4

Czas wydruku pierwszej strony: do 7,8 sek

Miesięczne obciążenie: 20 000 stron

Rozdzielczość: druku/kopii: do 1200 x 1200 dpi; skan: 1200 x 1200 dpi

Komunikacja: High-speed USB 2.0; Wi-Fi 802.11 b/g/n, Ethernet

Moduł druku dwustronnego/ ADF: tak/tak

Testując po raz pierwszy urządzenie jakiegokolwiek producenta bardzo skrupulatnie podchodzimy do sprawdzenia jakości wykonania obudowy i przydatności zastosowanych rozwiązań. Pantum M6550NW okazał się zdać ten test celująco.

Obudowa wykonana z czarnego plastiku być może nie wygląda zjawiskowo, ale jest starannie wykonana i praktyczna. Uchwyty zamontowane po bokach ułatwiają jej przenoszenie. Użytkownik ma wygodny dostęp do tonera (wystarczy podnieść skaner i klapkę). Mechanizm obiegu kartki nie odbiega od standardu, składa się z wystającej tacki umieszczonej na dole drukarki (mieści do 150 arkuszy) i odbiornika dokumentów znajdującego się pod skanerem (100 arkuszy).

Najlepsze urządzenie wielofunkcyjne do 500 zł

Pantum M6550NW

Co ważne, kompaktowe rozmiary sprawiają, że urządzenie Pantuma nie zajmuje zbyt dużo miejsca na biurku. To istotna cecha dla małych firm, które szukają niedrogich i jak najbardziej uniwersalnych urządzeń drukujących.

Jedyna rzecz na, którą zwrócilibyśmy uwagę producentowi to zaprojektowanie zdejmowanej tylnej ścianki obudowy, tak żeby można było wygodnie wyciągnąć zakleszczony papier. Niestety tego typu rozwiązania są rzadko spotykanie w tanich urządzeniach drukujących, także nasza uwaga kierowana jest też do innych producentów drukarek.

Bogate wyposażenie

Pantum M6550NW to trzyfunkcyjny kombajn, który może skanować, kopiować i drukować dokumenty. W tej cenie to norma, ale urządzenie Pantiuma ma kilka cech, które sprawiają, że korzystanie z niego jest bardzo wygodne i co najważniejsze ekonomiczne. To jedno z nielicznych urządzeń wielofunkcyjnych w cenie poniżej 450 zł, które wyposażone jest nie tylko w moduł druku dwustronnego, ale też automatyczny podajnik kartek (ADF), kartę sieciową i moduł Wi-Fi.

Dzięki wyposażeniu w kartę sieciową i moduł Wi-Fi Pantum bez problemów zaaklimatyzuje się w firmowej czy domowej sieci. Wbudowany podajnik kartek to nieoceniona pomoc podczas kopiowania większych dokumentów a o zaletach automatycznego druku dwustronnego chyba nikomu nie trzeba przypominać.

Ocena PC WORLD

OCENY (1- 10 PKT)

Budowa 9,1

Wyposażenie 9,5

Wydajność 8,1

Opłacalność 10

Ocena końcowa 9,0

Zalety i wady

+ Dodatkowe wyposażenie

+ Wygodny w użyciu panel sterujący

+ Komplet interfejsów

+ Przystępna cena

Jak przystało na porządne urządzenie wielofunkcyjne Pantum M6550NW wyposażony jest też w dodatkowy wyświetlacz i przyciski, które umożliwiają wygodną obsługę urządzenia. Umieszczono je na odchylanym panelu. To niby drobnostka, ale jak się okazuje bardzo przydatna, gdy korzystamy np. z funkcji kopiowania stojąc przy drukarce.

Najlepsze urządzenie wielofunkcyjne do 500 zł

Wyświetlacz Pantum M6550NW

Mechanizm drukujący

Pantum M6550NW do drukowania wykorzystuje toner, który dostępny jest w kasetach o wydajności 1000 i 1600 stron. Najpojemniejsza kaseta kosztuje ok 249 zł i umożliwia drukowanie pojedynczej strony za około 16 groszy. Nie jest to najlepszy wynik, ale też nie odstaje od średniej.

Najlepsze urządzenie wielofunkcyjne do 500 zł

Pantum M6550NW

W podobnej cenie drukują drukarki Brothera, urządzenia wielofunkcyjne HP. Tyle, że urządzenia wielofunkcyjne tych producentów o podobnym wyposażeniu jak Pantum M6550NW są najczęściej od niego dużo droższe.

Pantum M6550NW kosztuje niecałe 450 zł i to w tej chwili jedno z najlepszych urządzeń wielofunkcyjnych w swoim przedziale cenowym.