Najlepsze widżety na smartfony z Androidem na pokładzie

Znudził ci się już wygląd systemu Android na twoim telefonie? Oto top 10 aplikacji, które upiększą system na twoim smartfonie.


Najlepsze widżety na smartfony z Androidem na pokładzie

Best Matrix live wallpaper

Android z wyglądu jest trochę surowy - zwłaszcza jeżeli porównamy go doo systemu iOS w smartfonie iPhone. Na szczęście łatwo to zmienić wystarczy zainstalować w systemie Android jedną z poniższych aplikacji - wszystkie są do pobrania za darmo.

Na Androida są dwa rodzaje tapet statyczne oraz dynamiczne. Te drugie wyglądają efektownie, ale rozładowują szybo baterię. Kluczem wyboru właściwej tapety jest mała ilość animacji.

Zobacz również:

  • Kiedyś słaba kopia, teraz świetny wybór. Oto dlaczego MIUI jest nakładką na Androida dla Ciebie
  • Wiedźmin, sezon 3 - kiedy premiera, obsada, fabuła. Wszystko, co wiemy o serialu od Netflix

Dynamiczne tapety na Androida - top 5

Oto kilka dobrych przykładów dynamicznych tapet systemowych, które warto polecić.

1. Nightfall Live wallpaper (autor: Jason Allen) - coś dla miłośników rozgwieżdżonego, nocnego nieba

2. Shake Them All (autor: Yougli) - małe androidki poruszające się po ekranie (reagują na światło, muzykę, ruch i grawitację)

3. Wave Live wallpaper (autor: Crazy Zen Lab) - tapeta da miłośników PlayStation, inspirowana domyślnymi tapetami w konsolach PS3 i PSP (charakterystycznie poruszające się fale)

4. Best Matrix live wallpaper (autor A.O.I. Studio) - to z kolei propozycja dla miłośników trylogii Matrix, odwrócone japońskie literki spadające w dół, przypominające spadający kod z Matriksa)

5. Aurora Live Wallpaper (autor: Ketsoyan) - symulacja zorzy polarnej

Najlepsze aplikacje na Androida - top 5

Oto 5 praktycznych aplikacji, które mogą przydać się w twoim smartfonie.

1. SwitchPro (autor: Droid Shogun) - ten płatny (1 dolar) widżet wprowadza na pulpit ikonki z najważniejszymi funkcjami (Bluetooth, czy Wi-Fi).

2. BatteryTime Lite (autor: Motalen) - widżet monitorujący stan baterii, umieszcza na pulpicie małą ikonę; pokazującą na bieżąco, w jakim stanie jest bateria (procentowo)

3. Clockr widget (autor: Zehro) - to nie jest zwykły zegarkek - zamiast cyfr wyświetla litery )np. ósma pięćdziesiąt siedem zamiast 8:57)

4. ChompSMS (autor: ChompSMS) - aplikacja pozwala tekst z wiadomości SMS umieszczać w dymkach oraz zmieniać kolor i czcionki wpisywanego tekstu. Aplikacja pozwala też na uruchomienie wyskakujących powiadomień o nowym SMS

5. LauncherPro (autor: Federico Carnales) - aplikacja pozwala zwiększyć liczbę pulpitów w telefonie do siedmiu oraz posiada ciekawe tematy i pakiety ikon.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: