Najlepsze zamienniki Photoshopa


PhotoScape 3.4

Najlepsze zamienniki Photoshopa

W głównym oknie PhotoScape wyświetlana jest list zadań, które można wykonać w programie.

PhotoScape umożliwia przeglądanie, obróbkę i drukowanie zdjęć zgromadzonych w komputerze. Interfejs programu zorganizowano w formie zadań - wskaż, co chcesz zrobić, a PhotoScape dostarczy ci odpowiednich narzędzi. Aplikacja ma wbudowaną przeglądarkę grafik z możliwością tworzenia pokazów.

Liczba oferowanych funkcji edycyjnych nie imponuje. Znajdziesz tu tylko podstawowe narzędzia do rysowania, kadrowania, zmiany rozmiaru i dodawania ramek. W PhotoScape dostępna jest za to szeroka paleta filtrów i efektów specjalnych oraz narzędzi obsługi kolorów. Za pomocą programu można wygodnie łączyć zdjęcia lub dzielić je na mniejsze, tworzyć animowane gify oraz robić zrzuty ekranu. Przyda się też z pewnością konwerter obrazów RAW do JPEG. Moduł przetwarzania wsadowego umożliwia natomiast automatyczną korekcję, nakładanie efektów lub modyfikację wielu zdjęć jednocześnie.

Zobacz również:

  • Najlepsze etui dla Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra w ofertach Black Friday

Photobie 7.1

Tym, co wyróżnia Photobie spośród innych programów jest obsługa warstw. Aplikacja oferuje kilkadziesiąt funkcji i opcji pracy z nimi. Umożliwia między innymi zmianę rozmiaru, kopiowanie, przycinanie, obracanie i odbijanie, dodawanie przezroczystości lub zmianę balansu kolorów. Dostępny jest też moduł tworzenia trójwymiarowych perspektyw z funkcją ustalenia położenia kamery oraz światła.

Do dyspozycji użytkownika oddano bogaty zestaw narzędzi selekcji i rysowania oraz kilkadziesiąt wbudowanych filtrów i efektów specjalnych. Aplikacja obsługuje też filtry Photoshopa. Znajdziesz tu rozbudowany moduł robienia zrzutów ekranowych. Photobie sprawdza sie idealnie podczas tworzenia szablonów, przeznaczonych do wykorzystania w innych projektach na przykład do robienia ulotek, ramek ze zdjęciami, kartek okolicznościowych oraz kalendarzy.

Photo Pos Pro 1.8

Najlepsze zamienniki Photoshopa

Photo Pos Pro - edycja dwóch zdjęć jednocześnie.

Aplikację wyposażono w rozbudowane zestawy narzędzi obsługi kolorów, rysowania oraz przekształcania. Można wybierać spośród bogatej palety pędzli, aerografów lub ołówków i modyfikować ich kształt, kolor, kąt, gęstość wypełniania lub docisk. Przydatna jest obsługa warstw. Do dyspozycji użytkownika oddano starannie dobrane i uporządkowane filtry i efekty specjalne. Linie, autokształty i tekst osadzane są jako obiekty wektorowe. Można je przesuwać, nakładać na nie efekty i modyfikować ich właściwości.

Photo Pos Pro dostarczany jest z kolekcją kilkudziesięciu klipartów, zdjęć oraz ramek (klasycznych, okolicznościowych i dla dzieci). Za jego pomocą można tworzyć graficzne mapy odnośników HTML oraz zapisywać projekt do postaci strony WWW. Uzupełnienie aplikacji stanowi przeglądarka obrazów oraz moduł operacji wsadowych umożliwiający zmianę rozmiaru, formatu lub retusz wielu zdjęć jednocześnie.

Co wybrać?

Nie trzeba się długo zastanawiać, aby wskazać najlepszy darmowy program do edycji grafiki. Liderów zestawienia jest dwóch - GIMP i Paint.NET.

Pierwszy to prawdziwy konkurent Photoshopa. Oddaje do dyspozycji użytkownika wiele zaawansowanych narzędzi, obsługuje warstwy i oferuje szerokie możliwości rozszerzenia funkcjonalności za pomocą wtyczek. To idealne narzędzie do zadań specjalnych. Jeżeli oczekujesz prostoty obsługi, zainstaluj Paint.NET. Program wygrywa intuicyjnym interfejsem oraz dobrze dobranym zestawem funkcji do retuszu zdjęć. Ciekawe są również filtry i efekty specjalne, możliwości modyfikacji perspektywy i zmiany kształtu obiektów. Dużą społeczność skupiona wokół projektu gwarantuje rozwój programu i szybka pomoc w razie problemów.