Najlepszy UPS za 1000 zł

Tylko najlepsze UPS-y potrafią wytworzyć czystą sinusoidę na zasilaniu bateryjnym. To bardzo ważna cecha, która gwarantuje dobrą współpracę zasilacza z komputerami i innymi urządzeniami elektrycznymi. PowerWalker od lat dostarcza tego typu zasilacze awaryjne a dwa najnowsze modele PowerWalker VFI 2000C LCD i PowerWalker VI 1500T/HID okazały się nowymi liderami wydajności.


Najlepszy UPS za 1000 zł

PowerWalker VI 1500T/HID wykonany jest w topologii Line- interactive, która oferuje najlepszy stosunek możliwości do ceny. Dzięki niej UPS ma krótki czas przełączania na pracę bateryjną i dobrą synchronizację przebiegu napięcia.

Moc pozorna zasilacza to 1500 W a rzeczywista 900 W także bez problemów wystarczy do zasilania domowego, firmowego komputera czy serwera o mocy do 500W.

PowerWalker VI 1500T/HID dzięki czystej sinusoidzie na zasilaniu bateryjnym może być również wykorzystywany do zasilania np. silników bram garażowych. UPS wyposażony jest też w układ (AVR), który aktywnie koryguje poziom napięcia (184-276 VAC) zmniejszając zakłócenia powstające w sieci elektrycznej.

Najlepszy UPS za 1000 zł

PowerWalker VFI 2000C LCD to zaawansowany zasilacz wykonany w topologii „Online”. Wykorzystuje wysokiej jakości falowniki, które prąd stały zamieniają na prąd zmienny o przebiegu w pełni sinusoidalnym. Oferuje wysoką efektywność i skutecznie eliminuje szumy i przepięcia powstające w sieci elektrycznej.

PowerWalker VI 1500T/HID – najlepszy zasilacz do 1000 zł

PowerWalker VI ma mocną stalową obudowę o wymiarach 340 x 150 x 209 mm z plastikowym przednim panelem. Obudowa nie jest przystosowana do rozkręcania, ale umożliwia szybką wymianę akumulatorów. Wystarczy zdjąć przedni panel, który przymocowany jest za pomocą zatrzasków, odkręcić jedną śrubkę i usunąć blokadę przytrzymującą baterie. Zajmuje to dosłownie kilka minut. Producent zadbał też o to, aby niemożliwe było nieprawidłowe podłączenie czy włożenie akumulatora do obudowy.

Najlepszy UPS za 1000 zł

PowerWalker VI 1500T/HID wyposażony jest w aktywny system chłodzący, którego sercem jest umieszczony z tyłu obudowy wentylator. Poprzez otwory wentylacyjne zamontowane w przednim panelu zasysa on zimne powietrze z zewnątrz obudowy a ciepłe „wypycha” na zewnątrz. Elektronika UPS-a i co ważne akumulator mają komfortowe warunki pracy. Podczas testów obciążeniowych UPS nie miał żadnych problemów z przegrzewaniem, niestety kosztem zwiększonej głośności pracy urządzenia (40 - 45 dB).

Najlepszy UPS za 1000 zł

Z tyłu zasilacza jest aż osiem gniazd komputerowych, są też gniazda sieci LAN i jedno gniazdo USB. Gniazdo USB służy do podłączenia zasilacza do komputera. Warto to zrobić bo producent dodaje do dodatkowe oprogramowanie (PowerWalker-WinPower), które pozwala zarządzać pracą zasilacza z poziomu komputera. Co ważne dostępne jest ono dla różnorakich systemów (Windows, Mac- OS, Linuxa).

Najlepszy UPS za 1000 zł

Z przodu obudowy zamontowany jest podświetlany wyświetlacz i trzy przyciski. Na wyświetlaczu można sprawdzić podstawowe parametry pracy UPS-a, takie jak aktualne obciążenie, poziom naładowania akumulatora, przewidywany czas pracy na zasilaniu bateryjnym. Jest też przycisk pozwalający na wyciszenie dźwięku sygnalizującego pracę UPS-a na baterii.

Najlepszy UPS za 1000 zł

W obudowie zamontowano dwa duże 12 V akumulatory o pojemności 9 Ah każdy. Testowaliśmy je w dwóch trybach: po 12 i 3 godzinnym ładowaniu. W obu testach UPS sprawdzany był w taki sam sposób za pomocą komputera stacjonarnego, który generował średnie obciążenie 230 W.

Po 12 godzinnym ładowaniu baterii oprogramowanie UPS-a pokazywało, że są one w 100% naładowane. PowerWalker VI 1500T/HID pracował przez 26 minut. Test powtarzaliśmy trzykrotnie i za każdym razem wyniki czasu pracy na baterii były bardzo podobne.

Najlepszy UPS za 1000 zł

To świetny rezultat, który jest nieco lepszy od dotychczasowego lidera Eatona 5P 1150i, który również wyposażony jest w dwa akumulatory 9 Ah, ale jest za to o kilkaset złotych droższy (oznaczyliśmy go na zielono).

Najlepszy UPS za 1000 zł

Oczekiwaliśmy równie dobrego wyniku po 3 godzinnym okresie ładowania akumulatorów i nie zawiedliśmy się. W tym teście PowerWalker VI 1500T/HID pracował przez prawie 18 minut, również wyprzedzając zasilacz Eatona 5P 1150i, ale różnica była minimalna.

Najlepszy UPS za 1000 zł

PowerWalker VI 1500T/HID pod względem wydajności to w tej chwili najlepszy zasilacz awaryjny do 1000 zł jaki mieliśmy okazję testować.

Najlepszy UPS za 1000 zł