Najlepszy antywirus dla Windows 10 i Windows 11 w 2023 roku

Oto najnowsze zestawienie najlepszych programów antywirusowych dla systemów Windows 10 i Windows 11. Zobacz i wybierz ochronę!

Fot.: Chantha Pheuypraseuth/Unsplash

Avast Free AntiVirus

Avast Free AntiVirus wykazał się stuprocentową skutecznością w powstrzymywaniu ataków szkodników wykrytych w ciągu ostatnich czterech tygodni. W stosunku do ostatniego rankingu znacznie poprawiono mechanizmy odpowiedzialne za bezproblemowe działanie w tle. Przykładem otwieranie stron internetowych. Standardowo programy ochronne opóźniają tę czynność o 24%, Avast tylko o 20%. Podobnie mało odczuwalny jest w trakcie kopiowania plików czy uruchamiania aplikacji. Nie odnotowano także fałszywych alarmów z jego strony.

Avast Free AntiVirus jest darmowy - możesz pobrać go tutaj.

Zobacz również:

  • Gdzie najtaniej kupić oryginalny Windows 10? [31.08.2023]
  • Windows 12 - wymagania, data premiery, cena [29.08.2023]

Avira Internet Security for Windows

Avira Internet Security for Windows w wynikach testów uzyskało perfekcyjne wyniki. Aplikacja ochronna nie jest odczuwalna podczas otwierania stron, kopiowania plików czy uruchamiania aplikacji. Doskonale wykrywa zagrożenia - na 1 478 511 próbek ani razu nie podniosła fałszywego alarmu. Nie ma także żadnego odczuwalnego wpływu na kopiowanie plików czy uruchamianie programów. Zaletą jest wbudowany menedżer haseł, warto odnotować także opcję naprawy uszkodzonych plików.

Avira Internet Security for Windows to 90 złotych rocznie za jedno urządzenie lub 183 zł za trzy maszyny. Dostępne są także inne opcje. Wszystkie znajdziesz na tej stronie.

AVG Internet Security

AVG Internet Security to solidny produkt, który dzięki obsłudze nieograniczonej liczby urządzeń zapewnia ochronę całej rodzinie. Oferuje skaner szkodników, wbudowany firewall, moduł odpowiedzialny za wykrywanie ransomware, a także wiele warstw, skutecznie chroniących system operacyjny w każdym możliwym aspekcie. Dodatkowo analizuje podłączane do komputera lub laptopa pamięci zewnętrzne podłączone poprzez USB, a także płyty DVD i CD wkładane do napędu. Zaletą jest TuneUp, czyli kompleksowy zestaw narzędzi, który automatycznie przyspieszy Twój komputer, usunie zbędne dane, zoptymalizuje działanie baterii, zaktualizuje kluczowe oprogramowanie i zajmie się małymi usterkami, zanim przekształcą się w poważne problemy. Ponadto AVG posiada zintegrowany menadżer haseł, wbudowaną sieć VPN oraz narzędzie sprawdzające aktualność sterowników. Bardzo praktycznie przemyślana została aplikacja na Androida.

Roczna subskrypcja dla dziesięciu urządzeń to wydatek w wysokości 140 zł, dla jednego 110 zł. Wybierz swoją tutaj.

Bitdefender Internet Security

Bitdefender Internet Security wypadł w najnowszych testach wręcz doskonale. Wykrywa 100% zagrożeń każdego rodzaju, nie wpływa w żaden negatywny sposób na otwieranie stron internetowych, kopiowanie plików czy instalację aplikacji. Ponadto oferuje nam takie możliwości, jak ochrona kamery internetowej i mikrofonu, sieć VPN (z limitem transferu 200 MB dziennie), kontrola rodzicielska czy tryby gry, filmu i pracy, dzięki czemu jego działanie jest zawsze optymalnie dopasowane do potrzeb użytkownika.

Bitdefender Internet Security oferowany jest w cenie 146,37 zł za jedno stanowisko na rok. Możliwość zakupu oraz inne opcje znajdziesz na tej stronie.

F-Secure SAFE

F-Secure SAFE oferuje skuteczną cchronę w czasie rzeczywistym przed wirusami, końmi trojańskimi, oprogramowaniem ransomware i oprogramowaniem szpiegowskim. Zaletą są automatyczne funkcje ochrony bankowości i płatności w Internecie oraz zapobieganie przypadkowemu otwarciu szkodliwych witryn. Ponadto aplikacja oferuje kontrolę rodzicielską, dzięki czemu można chronić dzieci i nieletnich przed szkodliwymi treściami, a także ograniczać ich czas spędzany przed ekranem. Dla graczy przewidziano tryb, w którym używane są optymalne ustawienia zabezpieczeń i systemu Windows, co ma zapewniać nieprzerwaną rozrywkę.

F-Secure SAFE dla jednego urządzenia na rok to wydatek 159 złotych - kliknij, aby kupić.

G-Data Internet Security

G-Data Internet Security to stuprocentowa ochrona komputera przed wszelkiej maści szkodnikami. Jakieś minusy? Przy 1 478 511 samplach podniosła trzy fałszywe alarmy, co - jak na program tej klasy - jest dużą liczbą. Jeśli chodzi o zalety, mamy tu Cloud-Backup, funkcję pozwalającą na tworzenie kopii zapasowych w chmurze z wykorzystaniem popularnych usług jak Dropbox czy Dysk Google, narzędzia kontroli rodzicielskiej oraz solidny filtr antyspamowy.

G-Data Internet Security możesz nabyć na tej stronie. Dostępne są różne warianty pod względem ilości chronionych urządzeń oraz czasu trwania subskrypcji. Wersja podstawowa - czyli jedno stanowisko na 12 miesięcy - to wydatek 172,20 zł.

McAfee Total Protection

Total Protection to obiecujący antywirus, którego główna zaleta to możliwość ochrony do 10 urządzeń w ramach jednej subskrypcji. Zabezpiecza przed wirusami, w tym oprogramowaniem ransomware, nie spowalniając działania komputera. Wśród funkcji znajduje się między innymi skaner oraz menedżer haseł z uwierzytelnianiem wieloskładnikowym. Aplikacja chroni pocztę e-mail, umożliwia kontrolę rodzicielską, zapobiega podłączaniu do domowej sieci nieautoryzowanych urządzeń oraz pozwala na zachowanie poufności ważnych plików przez przechowywanie ich na komputerze ze 128-bitowym szyfrowaniem. Doskonale sprawdza się jako ochrona przed malware.

McAfee Total Protection jest solidnym, godnym polecania produktem do ochrony całej rodziny lub urządzeń biurowych. Można przetestować go za darmo. Możliwa jest także dopłata za VPN.

Roczna subskrypcja na dziesięć stanowisk to wydatek w wysokości 279 zł za rok - kliknij, aby kupić.

Najlepszy antywirus dla Windows 10 i Windows 11

AV-TEST Institute przeprowadziło testy, przyznając w każdym kryterium maksymalnie sześć punktów. Perfekcyjny wynik - czyli 18 punktów - zyskało siedem z dwudziestu jeden testowanych aplikacji. To gorze, niż w czerwcu, gdy perfekcyjne rezultaty miało trzynaście aplikacji.

Oczywiście do najlepszych antywirusów zaliczono te aplikacje, które zyskały 18 punktów. Prezentujemy je poniżej w kolejności alfabetycznej. Należy jednak pamiętać, że testy wykonywane były w warunkach laboratoryjnych, dlatego wyniki przeprowadzonych testów mogą różnić się w zależności od używanej wersji systemu, zainstalowanego na nim oprogramowania i podobnych czynników. Innymi słowy - nie spodziewaj się, że np. skuteczność wykrywania w teście będzie również stuprocentowa na Twojej maszynie, jednak masz prawo oczekiwać bardzo dużej skuteczności. Dlaczego taka sytuacja? Otóż od momentu publikacji wyników po dzień, w którym czytasz te słowa, w sieci pojawiły się setki nowych szkodników, które nie brały udziału w badaniu. Jeśli dany antywirus był skuteczny w wykrywaniu zagrożeń w laboratorium, powinien wykryć je również i u Ciebie, jednak zawsze może zdarzyć się nieprzyjemny wyjątek.

Ochrona antywirusowa jest w obecnych czasach szczególnie istotna - rok 2021 był rekordowym pod względem liczby ataków przeprowadzanych każdego dnia. Kolejne lata nie przyniosły pod tym względem dużych zmian - system operacyjny wciąż potrzebuje mocnej ochrony. Mając solidnego antywirusa redukujesz ryzyko zainfekowania swojej maszyny do minimum. Warto dodać, że wszystkie dostępne są w atrakcyjnych, przystępnych cenach, warto zapłacić za roczną subskrypcję i cieszyć się ochroną. Jeśli jeszcze nie masz antywirusa - koniecznie wybierz go już dzisiaj!


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: