Najlepszy antywirus dla Windows 10 i Windows 11 w 2023 roku

Oto najnowsze zestawienie najlepszych programów antywirusowych dla systemów Windows 10 i Windows 11. Pomożemy Ci wybrać ochronę na co dzień!

Fot.: Chantha Pheuypraseuth/Unsplash

Avast Free AntiVirus

Avast Free AntiVirus wykazał się stuprocentową skutecznością w powstrzymywaniu ataków szkodników wykrytych w ciągu ostatnich czterech tygodni. W stosunku do ostatniego rankingu znacznie poprawiono mechanizmy odpowiedzialne za bezproblemowe działanie w tle. Przykładem otwieranie stron internetowych. Standardowo programy ochronne opóźniają tę czynność o 24%, Avast tylko o 20%. Podobnie mało odczuwalny jest w trakcie kopiowania plików czy uruchamiania aplikacji. Nie odnotowano także fałszywych alarmów z jego strony.

Avast Free AntiVirus jest darmowy - możesz pobrać go tutaj.

Zobacz również:

  • Najlepszy VPN dla Linuxa 2023
  • Windows 12 - wymagania, data premiery, cena [06.06.2023]

Avira Internet Security for Windows

Avira Internet Security for Windows w wynikach testów uzyskało perfekcyjne wyniki. Aplikacja ochronna nie jest odczuwalna podczas otwierania stron, kopiowania plików czy uruchamiania aplikacji. Doskonale wykrywa zagrożenia - na 1 478 511 próbek ani razu nie podniosła fałszywego alarmu. Nie ma także żadnego odczuwalnego wpływu na kopiowanie plików czy uruchamianie programów. Zaletą jest wbudowany menedżer haseł, warto odnotować także opcję naprawy uszkodzonych plików.

Avira Internet Security for Windows to 90 złotych rocznie za jedno urządzenie lub 183 zł za trzy maszyny. Dostępne są także inne opcje. Wszystkie znajdziesz na tej stronie.

Bitdefender Internet Security

Bitdefender Internet Security wypadł w najnowszych testach wręcz doskonale. Wykrywa 100% zagrożeń każdego rodzaju, nie wpływa w żaden negatywny sposób na otwieranie stron internetowych, kopiowanie plików czy instalację aplikacji. Ponadto oferuje nam takie możliwości, jak ochrona kamery internetowej i mikrofonu, sieć VPN (z limitem transferu 200 MB dziennie), kontrola rodzicielska czy tryby gry, filmu i pracy, dzięki czemu jego działanie jest zawsze optymalnie dopasowane do potrzeb użytkownika.

Bitdefender Internet Security oferowany jest w cenie 146,37 zł za jedno stanowisko na rok. Możliwość zakupu oraz inne opcje znajdziesz na tej stronie.

G-Data Internet Security

G-Data Internet Security to stuprocentowa ochrona komputera przed wszelkiej maści szkodnikami. Jakieś minusy? Przy 1 478 511 samplach podniosła trzy fałszywe alarmy, co - jak na program tej klasy - jest dużą liczbą. Jeśli chodzi o zalety, mamy tu Cloud-Backup, funkcję pozwalającą na tworzenie kopii zapasowych w chmurze z wykorzystaniem popularnych usług jak Dropbox czy Dysk Google, narzędzia kontroli rodzicielskiej oraz solidny filtr antyspamowy.

G-Data Internet Security możesz nabyć na tej stronie. Dostępne są różne warianty pod względem ilości chronionych urządzeń oraz czasu trwania subskrypcji. Wersja podstawowa - czyli jedno stanowisko na 12 miesięcy - to wydatek 172,20 zł.

Trend Micro Internet Security

Trend Micro Internet Security to program wykazujący wysoką skuteczność w wykrywaniu różnego rodzaju zagrożeń i szkodników. Ma prosty interfejs, w którym znajdują się wszystkie niezbędne opcje do zapewnienia ochrony. Wyczuwalnie spowalnia otwieranie stron internetowych. Ale to jedyna niedogodność, ponieważ podczas innych działań spisuje się lepiej, niż wynoszą standardy. I nie podniósł ani jednego fałszywego alarmu!

Trend Micro Internet Security kosztuje 82,82 zł za roczną ochronę 3 urządzeń lub 159,34 zł za ochronę na dwa lata. Możesz wybrać subskrypcję na tej stronie.

Najlepszy antywirus dla Windows 10 i Windows 11

AV-TEST Institute przeprowadziło testy, przyznając w każdym kryterium maksymalnie sześć punktów. Perfekcyjny wynik - czyli 18 punktów - zyskało siedem z dwudziestu jeden testowanych aplikacji. To gorze, niż w czerwcu, gdy perfekcyjne rezultaty miało trzynaście aplikacji.

Oczywiście do najlepszych antywirusów zaliczono te aplikacje, które zyskały 18 punktów. Prezentujemy je poniżej w kolejności alfabetycznej. Należy jednak pamiętać, że testy wykonywane były w warunkach laboratoryjnych, dlatego wyniki przeprowadzonych testów mogą różnić się w zależności od używanej wersji systemu, zainstalowanego na nim oprogramowania i podobnych czynników. Innymi słowy - nie spodziewaj się, że np. skuteczność wykrywania w teście będzie również stuprocentowa na Twojej maszynie, jednak masz prawo oczekiwać bardzo dużej skuteczności. Dlaczego taka sytuacja? Otóż od momentu publikacji wyników po dzień, w którym czytasz te słowa, w sieci pojawiły się setki nowych szkodników, które nie brały udziału w badaniu. Jeśli dany antywirus był skuteczny w wykrywaniu zagrożeń w laboratorium, powinien wykryć je również i u Ciebie, jednak zawsze może zdarzyć się nieprzyjemny wyjątek.

Ochrona antywirusowa jest w obecnych czasach szczególnie istotna - rok 2021 był rekordowym pod względem liczby ataków przeprowadzanych każdego dnia. Kolejne lata nie przyniosły pod tym względem dużych zmian - system operacyjny wciąż potrzebuje mocnej ochrony. Mając solidnego antywirusa redukujesz ryzyko zainfekowania swojej maszyny do minimum. Warto dodać, że wszystkie dostępne są w atrakcyjnych, przystępnych cenach, warto zapłacić za roczną subskrypcję i cieszyć się ochroną. Jeśli jeszcze nie masz antywirusa - koniecznie wybierz go już dzisiaj!


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: