Najlepszy e-biznes

Przyznano nagrody w konkursie Twój E-biznes, dotyczącym zastosowania Internetu w działalności małych i średnich przedsiębiorstw.

Rozstrzygnięto już konkurs Twój E-biznes, dotyczący zastosowania Internetu przez małe i średnie przedsiębiorstwa. Przedsięwzięcie zorganizowały polskie oddziały firm: Hewlett-Packard, Intel, Microsoft i Europejski Fundusz Leasingowy pod patronatem Polskiej Fundacji Promocji i Rozwoju Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Prace konkursowe można było nadsyłać od maja do końca września 2000 r. Najlepszym projektem okazał się "ECO-MAT" - system do selektywnej zbiórki odpadów i odsprzedaży ich firmom, które używają tych odpadów jako surowców. Autorzy projektu - Kazimierz Zabramski i Bolesław Mrzygłód - otrzymają komputer przenośny HP Omnibook z pakietem oprogramowaniem firmy Microsoft i 25 tys. zł na realizację projektu.

Drugie miejsce zajęła praca pt. "m-board", przygotowana przez Macieja Jańca. "m-board" to system prezentacji informacji oraz reklamy w środkach komunikacji miejskiej. W systemie tym jego twórcy zastosowali panele (ekrany), które zostały zainstalowane wewnątrz autobusów i tramwajów. Dane do nich natomiast są przesyłane za pośrednictwem sieci telefonii komórkowej (SMS).

Trzecie miejsce zajął "FOTOCOM" - system dystrybucji i sprzedaż fotografii przyrodniczej i krajobrazowej przez Internet. Autorem projektu jest Mariusz Cieszewski.

Organizatorzy konkursu wkrótce ogłoszą termin uroczystego przekazania nagród.

Więcej informacji: http://www.twojebiznes.pl


Zobacz również