Najlepszy oczyszczacz powietrza dla alergików - jaki wybrać do domu?

Oczyszczacz powietrza to szansa na lepszą jakość powietrza, a tym samym na poprawę naszego zdrowia i samopoczucia, szczególnie jeśli posiadamy skłonność do uczuleń i alergii. Aby zadbać o swoje zdrowie, warto zainwestować w odpowiedni oczyszczacz powietrza. Jaki wybrać? Podpowiadamy, na co zwrócić szczególną uwagę wybierając najlepszy oczyszczacz powietrza dla alergików i nie tylko.


Oczyszczacz powietrza to urządzenie całoroczne - jesienią i zimą mamy problem ze smogiem, wiosną i latem z pylącymi trawami oraz drzewami, a cały rok jesteśmy narażeni na kontakt z roztoczami, pleśnią, grzybami, kurzem, chemią domową czy sierścią zwierząt. Niezauważalne dla oka zanieczyszczenia często mają negatywny wpływ na zdrowie dzieci i dorosłych. O oczyszczanie powietrza z kurzu powinni zadbać przede wszystkim alergicy. Przedstawiamy, jak wybrać najlepszy oczyszczacz powietrza do domu oraz jaki oczyszczacz powietrza dla alergików będzie odpowiedni.

Jaki oczyszczacz powietrza wybrać dla alergików?

Oczyszczacz powietrza dla alergików

Oczyszczacz powietrza dla alergika to jedno z najlepszych rozwiązań. Odpowiednie urządzenie pozwala skutecznie pozbyć się alergenów (pyłki, kurz, roztocza, grzyby, pleśń) oraz zmniejszyć uciążliwe objawy. Łzawienie oczu, katar, kaszel, duszności czy problemy z oddychaniem to tylko niektóre dolegliwości. Niestety często mogą być bardzo uciążliwe i prowadzić do dalszych chorób. Osoby zmagające się z alergią - przede wszystkim - powinny wyeliminować ze swojego otoczenia wszelkie czynniki uczulające, właśnie za pomocą odpowiedniego oczyszczacza powietrza. Jaki oczyszczacz powietrza dla alergika będzie najlepszy?

Zobacz również:

Oczyszczacz powietrza dla alergika - jaki wybrać?

Decydując jaki oczyszczacz powietrza dla alergika najlepiej się sprawdzi, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych rzeczy. Przede wszystkim na rodzaj oraz jakość filtrów, które zastosowano. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem są oczyszczacze z filtrami HEPA, które wykazują największą skuteczność - aż do 99, 97% usuniętych zanieczyszczeń, w tym także alergenów. Zastanawiając się, jaki oczyszczacz powietrza dla alergika najlepiej wybrać, warto także zwrócić uwagę na wydajność urządzenia, sposób oraz głośność jego działania, a także na udogodnienia funkcjonalne, które posiada.

Najlepszy oczyszczacz powietrza dla alergików - jaki wybrać do domu?

Najlepszy oczyszczacz powietrza - oczyszczacze powietrza Samsung

Oczyszczacze powietrza Samsung to propozycja dla wszystkich, którzy chcą dbać o jakość powietrza, którym oddychają. Pamiętajmy, że świeże powietrze w naszym otoczeniu ma pozytywny wpływ na nasze samopoczucie oraz zdrowie. Szkodliwe substancje to nie tylko smog czy zanieczyszczenia komunikacyjne - to również kurz oraz rozwijające się w mieszkaniu mikroorganizmy, takie jak grzyby czy pleśń. Właściwe oczyszczanie powietrza w domu chroni nas przed tymi zagrożeniami. Zastanawiając się, jaki oczyszczacz powietrza wybrać, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka istotnych parametrów.

Oczyszczacz powietrza do mieszkania - parametry

Dobierając oczyszczacz powietrza do mieszkania przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na wskaźnik CADR, czyli współczynnik ilości dostarczanego czystego powietrza, określany w m³/h oraz na system filtracji. To od rodzaju i wielkości filtrów zależy, jak skuteczne będzie oczyszczanie powietrza z kurzu i innych zanieczyszczeń. Najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku będzie oczyszczacz powietrza HEPA.

Najlepszy oczyszczacz powietrza dla alergików - jaki  wybrać do domu?

Oczyszczacz powietrza HEPA - wysoka skuteczność

Oczyszczacze powietrza Samsung zapewniają do 99,97%* skuteczność oczyszczania dzięki trzem filtrom: wstępnym, węglowym oraz HEPA.

  • Filtr wstępny jest odpowiedzialny za zatrzymywanie kurzu, sierści, włosów oraz pyłków drzew i traw.
  • Filtr węglowy eliminuje szkodliwe gazy, lotne związki organiczne, w tym formaldehydy oraz nieprzyjemne zapachy, takie jak dym tytoniowy.
  • Filtr HEPA usuwa ultradrobne pyły PM1, PM2.5, PM10, alergeny, roztocza, zarodniki pleśni, grzybów bakterii.

Oczyszczacz powietrza HEPA pozwala usunąć to, co może uczulać i negatywnie oddziaływać na zdrowie. Wielostopniowa filtracja i zastosowanie odpowiednich filtrów ma duże znaczenie. Dlatego oczyszczacz powietrza dla alergików powinien być wyposażony w wysokiej jakości filtry, które zapewnią jak największą ochronę przed zanieczyszczeniami.

*Na podstawie badań cząsteczek pyłu o wielkości 0,26µm w Narodowym Instytucie Testów w Korei.

Oczyszczanie powietrza w domu - maksymalna ochrona

Oczyszczacz powietrza do mieszkania, powinien posiadać możliwość monitorowania stanu powietrza i wykrywania najgroźniejszych substancji jak pyły, smog czy szkodliwe gazy. Oczyszczacze powietrza Samsung zostały wyposażone w czujnik gazów oraz laserowy czujnik pyłów, który wykrywa niebezpieczne dla zdrowia gazy i nieprzyjemne zapachy oraz pyły zawieszone (główny składnik smogu): PM1, PM2.5, PM10. Aktualny stopień zanieczyszczenia wskazywany jest przez 4-kolorowy wskaźnik powietrza.

Jaki oczyszczacz powietrza do domu - szereg udogodnień funkcjonalnych

Oczyszczacz powietrza - jaki wybrać? Jakie funkcje powinien posiadać? Które okażą się najbardziej przydatne?

Dobry oczyszczacz powietrza do domu powinien być nie tylko skuteczny i wydajny, ale również funkcjonalny. Nowoczesne rozwiązania mogą znacznie ułatwić korzystanie z urządzenia. W oczyszczaczach powietrza Samsung możemy liczyć m.in. na takie udogodnienia jak:

  • Numeryczny wyświetlacz zanieczyszczeń (wybrane modele) - na wyświetlaczu urządzenia można odczytać dokładną wartość zanieczyszczenia powietrza cząsteczkami PM1, PM2.5 PM10, a także obserwować, jak zmniejsza się ilość pyłów w powietrzu. Oczyszczacz powietrza wykrywa cząstki, które wchodzą w skład smogu - w alertach smogowych słyszymy zazwyczaj o PM2.5 i PM10, a oczyszczacze Samsung wykrywają nawet te drobniejsze, czyli PM1.
  • SmartThings - wybrane modele (AX60, AX90 i Cube) posiadają moduł Wi-Fi, który pozwala na zdalne sterowanie urządzeniem oraz umożliwia łączenie z innymi urządzeniami. W aplikacji SmartThings możemy sprawdzić stan powietrza w domu, włączyć i wyłączyć oczyszczacz powietrza, zmienić tryb działania lub zaplanować pracę urządzenia.
  • Alarm filtra - o konieczności wymiany filtra poinformuje nas ikona na wyświetlaczu oraz powiadomienie w aplikacji SmartThngs.
  • Tryb automatyczny - automatycznie wykrywa i usuwa zanieczyszczenia, dostosowując moc pracy oczyszczacza do stanu powietrza w domu.
  • Tryb nocny - oczyszczacz powietrza w tym trybie pracuje na poziomie 18-21 dB, a wyświetlacz gaśnie .
  • Blokada rodzicielska - zabezpiecza przed zmianą ustawień.
Najlepszy oczyszczacz powietrza dla alergików - jaki wybrać do domu?

Oczyszczacz powietrza z kurzu - łatwa konserwacja i wymiana filtrów

Nowoczesne rozwiązania zastosowane w oczyszczaczach Samsung ułatwiają kontrolę i konserwację filtrów. Oczyszczanie powietrza z kurzu i innych szkodliwych substancji jest skuteczne, gdy filtry są regularnie czyszczone i wymieniane. O ich zużyciu powiadomią nas specjalne alerty - wskaźnik na urządzeniu oraz powiadomienia w aplikacji.

Mechanizm wymiany filtra w oczyszczaczach Samsunga jest bardzo prosty - wystarczy zdjąć przednią obudowę urządzenia, a następnie wyjąć filtr wstępny oraz złączone ze sobą: filtr węglowy i HEPA.

Jaki oczyszczacz powietrza wybrać - design

Zastanawiając się jaki oczyszczacz powietrza wybrać, powinniśmy wziąć pod uwagę także wygląd urządzenia oraz jakość jego wykonania. Oczyszczacze Samsung dostępne są w różnych rozmiarach, dzięki czemu dopasowują się do naszych potrzeb i przestrzeni, w których zamieszkujemy. Oczyszczacz powietrza do mieszkania o sporym metrażu nie musi być wcale duży i masywny.

Oczyszczacz powietrza - jaki wybrać do biura, a jaki do mieszkania?

Wśród modeli oczyszczaczy Samsung znajdziemy takie, które oczyszczają powierzchnię: 34, 40, 47, 60 oraz 90 m². Urządzenia różnią się także pod względem zastosowanego wzornictwa. Klasyczne, białe oczyszczacze będą pasowały do większości mieszkań. Nowy model AX60, ze złotym panelem, spodoba się wielbicielom wysmakowanego designu. AX40, który wyświetla kolory wskazujące jakość powietrza na dużej powierzchni, świetnie sprawdzi się w pokoju dziecka - nie tylko jako oczyszczacz, ale też jako dodatkowe źródło światła.

Najlepszy oczyszczacz powietrza dla alergików - jaki wybrać do domu?

Model Cube posiada możliwość pracy modułowej - możemy połączyć dwa urządzenia i podwoić ich zasięg, sterując całością z jednego panelu. Na uwagę zasługuje również unikalny design - oczyszczacz w kształcie sześcianu wyróżnia się spośród pozostałych modeli.

Najlepszy oczyszczacz powietrza dla alergików - jaki wybrać do domu?

Mobilność i łatwe przenoszenie urządzeń jest możliwe dzięki specjalnym uchwytom oraz kółkom wbudowanym w podstawie (takie udogodnienie posiadają np. modele AX60). To wbrew pozorom bardzo ważne elementy.

Najlepszy oczyszczacz powietrza dla alergików - jaki wybrać filtr powietrza do domu?

Oczyszczacz powietrza - jaki wybrać?

Oczyszczacz powietrza to urządzenie, które powinno znaleźć się w każdym domu i mieszkaniu. Nieważne czy jesteśmy mieszkańcami dużych miast czy mniejszych miejscowości - w każdym miejscu i o każdej porze roku jesteśmy narażeni na działanie szkodliwych substancji. Niezauważalne dla oka zanieczyszczenia negatywnie wpływają na nasz układ oddechowy i mogą być przyczyną wielu chorób i dolegliwości. Warto zatem mieć nad tym pełną kontrolę i skutecznie eliminować wszelkie zagrożenia występujące w naszym otoczeniu.

Oczyszczacze powietrza to obecnie najlepsze rozwiązanie, aby zadbać o czystą jakość powietrza w miejscu, w którym przebywamy. Dzięki wysokiej jakości urządzeniom, które wyposażone są w zaawansowane systemy filtracji możemy pozbyć się nawet najdrobniejszych zanieczyszczeń niebezpiecznych dla naszego organizmu. O wysoką jakość działania i filtracji powinny zadbać przede wszystkim osoby ze skłonnościami do alergii i uczuleń. Dobry oczyszczacz powietrza dla alergików jest w stanie wyeliminować z powietrza wszelkie alergeny, roztocza, bakterie czy zarodniki pleśni oraz grzybów.

Zadbaj o swoje zdrowie oraz lepsze samopoczucie, wybierając odpowiedni oczyszczacz powietrza Samsung dostosowany do twoich indywidualnych potrzeb.

Artykuł powstał we współpracy z marką Samsung.