Najlepszy system operacyjny - Mandriva Linux

@ Ubuntu

Najpopularniejsza (według serwisu distrowatch.com) dystrybucja systemu Linux oparta na profesjonalnym wydaniu Debian, przeznaczona do zastosowań domowych i biurowych. System ten jest ceniony wśród "linuksowców" za prostotę obsługi, uproszczoną administrację oraz bardzo dużą ilość oprogramowania. Dostępnych jest wiele odmian tego systemu - Edubuntu, Kubuntu, Xubuntu. Więcej na temat najnowszej wersji 7.04 znajdziesz tutaj

Pobierz obraz płyty

Liczba punktów: 49 336

Liczba oceniających: 2874

Średnia ocena produktu: 3,45

@ Windows 2000

Pierwszy system Microsoftu, który połączył zalety i stabilność profesjonalnego Windows NT z mało stabilnym, ale prostym w obsłudze Windows 98. Wielu ludzi uważa ten system za najbardziej udany ze wszystkich produktów, choć obecnie brakuje mu wielu funkcji (np. pełnej obsługi procesorów 64-bitowych). Dzięki Win 2k użytkownicy domowi otrzymali stabilny system, na którym można było uruchamiać gry. Mało kto pamięta, że to właśnie on wprowadził obsługę systemu NTFS5, czy spopularyzował technologię USB i IrDA. Więcej na ten temat znajdziesz tutaj.

Liczba punktów: 10 591

Liczba oceniających: 796

Średnia ocena produktu: 2,68

@ Windows Vista

Najnowszy system operacyjny firmy Microsoft. Jego tegoroczna premiera przyniosła wiele zmian zarówno w wyglądzie, jak i funkcjonalności. Nowy produkt posiada lepsze od poprzedników wsparcie multimediów, łatwiejszy w obsłudze interfejs graficzny (Aero) oraz bardzo efektowny wygląd całego systemu. Na rynku dostępnych jest wiele odmian systemu, dostosowanych do indywidualnych potrzeb klientów. Najbardziej funkcjonalny jest Windows Vista Ultimate. System ten obsługuje najnowsze rozwiązania techniczne, choć z drugiej strony największą jego wadą jest brak na rynku odpowiednich sterowników do wszystkich urządzeń. Więcej na ten temat {{a:http://www.idg.pl/watek/43/Windows.Vista...rewolucja.w.swiecie.Okien.html}znajdziesz tutaj.

Liczba punktów: 8 866

Liczba oceniających: 1192

Średnia ocena produktu: 1,50

@ Windows XP

"Koń pociągowy" większości komputerów w Polsce. Zgodnie z badaniami serwisu ranking.pl używa go obecnie prawie 90 procent użytkowników w naszym kraju, co czyni go pod tym względem bezkonkurencyjnym. Microsoft przygotował dwa podstawowe wydania - Home i Professional - oba do zastosowań domowych. Na płycie instalacyjnej nie ma w zasadzie dodatkowych narzędzi użytkowych jednak jego popularność sprawia, że nawet po sześciu latach od premiery (25 października 2001 r.) cieszy się uznaniem użytkowników. Wielokrotnie łatany, i traktowany przez użytkowników jako niestabilny, system ten będzie najprawdopodobniej wciąż zajmował dominującą pozycję na rynku do czasu zakupu przez klientów sprzętu, który bez kłopotów obsłuży Vistę. Więcej na ten temat znajdziesz tutaj.

Liczba punktów: 27 404

Liczba oceniających: 1865

Średnia ocena produktu: 2,95