Najlżejszy biznesowy ultrabook na świecie

Lenovo X1 Carbon to ultrabook dla prawdziwych profesjonalistów – osób szukających sprzętu, który podoła każdemu zadaniu. Pomimo smukłej sylwetki i niewielkiej wagi, laptop cechuje się podwyższoną wytrzymałością, co jest zasługą wykorzystania materiałów najwyższej jakości: w tym wyjątkowo wytrzymałego włókna węglowego. Wydajny akumulator umożliwia pracę przez cały dzień bez potrzeby ładowania, a mocne podzespoły gwarantują wysoką stabilność działania w każdych warunkach.

Wydajność bez kompromisów

Lenovo X1 Carbon to nie tylko jeden z najlżejszych, ale i najwydajniejszych ultrabooków na rynku. „Sercem” komputera jest wielowątkowy procesor najnowszej generacji Intel® Skylake – układ mobilny cechujący się wysoką wydajnością i dużą energooszczędnością. Do tego dochodzi rozbudowana pamięć operacyjna – użytkownik liczyć może nawet na 16 gigabajtów szybkiej pamięci RAM na kościach DDR3.

Technologia vPro

Ultrabook w pełni korzysta z udogodnień gwarantowanych przez technologię vPro, dzięki czemu możliwy jest zdalny dostęp do komputera, wliczając w to zarządzanie oprogramowaniem i monitoring. Zestaw wbudowanych w podzespoły narzędzi Trusted Platform Module (TPM) podwyższa poziom zabezpieczenia systemu, podobnie jak wbudowany czytnik linii papilarnych – wszystko to po to, aby zminimalizować ryzyko kradzieży poufnych danych.

Szybki dysk SSD

Ultrabook Lenovo ThinkPad X1 Carbon wyposażony został w wydajny nośnik SSD – w zależności od konfiguracji może być to dysk bazujący na interfejsie M.2 SATA lub super szybki model NVMe korzystający ze złącza PCIe. Dostępne są również wersje „uzbrojone” w dyski o podwyższonym standardzie zabezpieczeń (spełniające wymogi specyfikacji OPAL).

Długi czas działania na baterii

Przy uaktywnieniu energooszczędnych scenariuszy, ultrabook X1 Carbon towarzyszyć Ci będzie nawet przez 11 godzin bez upominania się o podłączenie do gniazdka z prądem. Co więcej, samo uzupełnienie energii jest błyskawiczne – technologia Lenovo RapidCharge pozwala naładować akumulator do poziomu 80% w niecałą godzinę.

Smukły, ale wyjątkowo wytrzymały

ThinkPad X1 Carbon mierzy zaledwie 16,5 mm grubości i waży tylko niespełna 1,1 kg. Pomimo to z sukcesem przeszedł przez dwanaście wyjątkowo wymagających, wojskowych testów wytrzymałościowych, dzięki czemu spełnia wymogi specyfikacji MIL-SPEC w 12 kategoriach – niegroźne mu upadki z wysokości, wysokie ciśnienie, wilgotność, drgania czy praca w ekstremalnych temperaturach.

14-calowa matryca wysokiej klasy

Za wyświetlanie obrazu odpowiada matryca typu IPS, cechująca się szerokimi kątami widzenia i dobrym odwzorowaniem kolorów. Mocne podświetlenie sprawia, że nawet w słoneczne dni zawartość ekranu pozostanie czytelna dla użytkownika. W podstawowej wersji ultrabook dostępny jest z wyświetlaczem FHD (1920×1080), ale w sprzedaży znajduje się również edycja z ekranem WQHD (2560×1440) oferująca jeszcze większą przestrzeń roboczą do dyspozycji. Dzięki wbudowanym złączom HDMI™ i Mini DisplayPort™, ultrabooka X1 Carbon błyskawicznie podłączyć można do dwóch zewnętrznych monitorów i wyświetlać obraz na trzech wyświetlaczach jednocześnie.

Podświetlana klawiatura i manipulator TrackPoint®

6-rzędowa klawiatura jest podświetlona, odporna na zalanie cieczą o objętości do 500ml i bardzo wygodna w użyciu. Duże, wyprofilowane klawisze rozmieszczono w taki sposób, by wykluczyć najczęściej popełniane błędy i literówki. ThinkPad X1 Carbon wyposażony został również w wygodny gładzik, jak również manipulator TrackPoint® oraz zestaw dedykowanych przycisków funkcyjnych.

Wyeliminuj kable z technologią ThinkPad® WiGig

Dedykowane X1 Carbon akcesorium o nazwie ThinkPad® WiGig pozwala na bezprzewodowe podłączenie komputera do stacji dokującej. Ten specjalny, desktopowy HUB oferuje szereg portów komunikacyjnych, dzięki czemu użytkownik może skorzystać ze złącz LAN, USB, a nawet wyjścia wideo – wszystko to bez konieczności podpinania choćby jednego kabla do Ultrabooka!

WiFi w standardzie ac

Obudowa ultrabooka kryje moduł WiFi w najnowszym, szybkim standardzie ac oraz układ Bluetooth® w wersji 4.1 (dostępny jest wariant zgodny z technologią vPro). W sprzedaży znajduje się również wersja z opcjonalnym modemem 4G LTE-A, zapewniającym dwukrotnie szybszy transfer względem „klasycznego” LTE.