Najmniejsza karta świata

Hitachi zaprezentował najmniejszą na świecie (według przedstawicieli firmy) kartę pamięci flash. Nośnik mierzy zaledwie 2,4 x 1,8 x 0,14 cm i waży 0,8 g. Przeznaczony jest do urządzeń przenośnych takich jak telefony komórkowe czy handheldy.

Najmniejsza karta świata

RS-MMC (Reduced-Size MultiMedia) jest o połowę mniejsza od standardowej karty pamięci MMC. O tym, że urządzenie takie trafi na rynek, było wiadomo już kilka tygodni temu - standard RS-MMC stowarzyszenie MultiMedia Card Association zatwierdziło na początku listopada. Karta Hitachi będzie jednak pierwszym produktem tego typu, który trafi na rynek (ma to nastąpić w najbliższych dniach).

Nowy nośnik można podłączać do urządzeń przenośnych za pośrednictwem standardowego złącza kart pamięci SD (Secure Digital). W pierwszej kolejności do sklepów trafią karty i pojemności 16, 32 i 64 MB. Przedstawiciele Hitachi zapowiadają jednak, że najpóźniej w połowie przyszłego roku oferta firmy zostanie uzupełniona o nośniki o pojemności 128 i 256 MB. Oficjalnych cen nowych kart na razie nie podano.