Najmniejsza krowa na świecie zagraża wielu ludziom

Miniaturowa krowa Rani może stanowić ogromne zagrożenie dla zdrowia publicznego.

Najmniejsza krowa na świecie zagraża wielu ludziom

Munir Uz Zaman/AFP

Bangladesz przeżywa największą falę COVID-19, ale tysiące osób przybywa do jednego miejsca, aby zobaczyć małą krowę Rani. Mieszka ona na farmie Shikor Agro poza Dhaką, gęsto zaludnioną stolicą kraju. Według raportów AFP zjeżdża tam teraz tysiące Banglijczyków chcących zobaczyć ten niezwykły przypadek. Hasan Howlader, kierownik farmy Shikor Agro, powiedział:

Ludzie pokonują duże odległości pomimo blokady koronawirusa. Większość chce zrobić selfie z Rani.

Rząd Bangladeszu wprowadził twardą blokadę w kraju pod koniec zeszłego miesiąca, ponieważ liczba zgonów związanych z COVID-19 osiągnęła nowy rekord. Zainteresowanie krową jest zrozumiałe, ale pojawia się w niebezpiecznym czasie. Liczba przypadków zakażeń w Bangladeszu jest wyższa niż kiedykolwiek, wzrosła o ponad 11 tys. od 6 lipca. Najnowsza fala w tym kraju jest w dużej mierze spowodowana bardziej zaraźliwym wariantem Delta. Bangladesz dzieli też granicę z Indiami, gdzie w połowie maja odnotowano aż 403 tys. nowych przypadków dziennie.

Najmniejsza krowa na świecie zagraża wielu ludziom

Munir Uz zaman AFP

W ciągu ostatnich trzech dni już ponad 15 tys. osób przybyło zobaczyć Rani. Jej właściciele twierdzą, że jest ona o ok. 10 cm mniejsza od krowy, która obecnie jest uznawana w Księgach Rekordów Guinessa za najmniejszą na świecie, dlatego złożyli już wniosek o przyznanie nowego tytułu. Główny weterynarz regionu powiedział, że mała krowa jest wynikiem chowu wsobnego genetycznie i prawdopodobnie już więcej nie urośnie.

Zobacz także: Elektryczne lodówki turystyczne [RANKING 2021]

Źródło: cnet.com