Najmniejszy system karaoke na świecie

Jeśli czujecie się niekomfortowo jadąc autobusem miejskim i słysząc muzykę z odtwarzacza MP3 osoby siedzącej 10 metrów od was, poczekajcie, aż na rynek trafi mobilny system karaoke firmy Takara Tomy.

System nosi nazwę Hi-kara i składają się nań odtwarzacz muzyczny oraz słuchawki z mikrofonem. Urządzenie w kształcie sześcianu posiada 2,4-calowy wyświetlacz LCD, wyświetlający wideo oraz tekst piosenki. Można go też podłączyć do głośników zewnętrznych, aby kilka osób mogło śpiewać na raz. Urządzenie zasilane będzie dwoma bateriami AA, co ma wystarczyć na ok. 4,5 godziny pracy.

Mobilny system do karaoke firmy Takara Tomy

Mobilny system do karaoke firmy Takara Tomy

Dostępne będą dwie wersje kolorystyczne, biała i różowa, kosztujące niecałe 100 dolarów. Piosenki mają być dodawane do urządzenia za pomocą specjalnych kart, kosztujących 2,1 lub 3,6 tys. jenów (10 lub 20 utworów). W ofercie znajdą się zarówno karty z już zapisaną muzyką jak również czyste kartridże do przenoszenia własnych, ulubionych kompozycji.

Urządzenie trafi do sprzedaży 18 października br. - nie wiadomo nic o dostępności systemu poza Japonią (co dla niektórych może być dobrą wiadomością ;-). Wypada też dodać, że Hi-kara to właściwie zabawka, producent informuje bowiem, że grupą docelową systemu są... dzieci w wieku ok. 8 lat. Znając jednak upodobanie Japończyków do wszelkich gadżetów oraz do karaoke, skorzystają z niego także dorośli użytkownicy.

Producent ma nadzieję, że w ciągu pierwszego roku od premiery system znajdzie pół miliona nabywców.