Najmniejszy tablet z Windows 8 od Acera przeceniony o 80 dolarów

Tablety z systemem Windows nie sprzedają się najlepiej. Sam Microsoft sporo traci na swoich urządzeniach Surface, a pozostali producenci wycofują się powoli z produkcji urządzeń z wersją RT nowych okienek, która jest przeznaczona dla procesorów ARM. Ale przeceny dotykają też urządzeń działających pod kontrolą pełnego systemu Windows 8, w tym najmniejszego na rynku, bo zaledwie ośmiocalowego, tabletu Acer Iconia W3.

Z początku wszystkie tablety pracujące pod kontrolą nowej wersji Windowsa miały przekątną ekranu o długości 10,1 cala lub więcej. Acer zapowiedział jednak w czercu tego roku, że wprowadiz na rynek jeszcze mniejsze urządzenia. Trafiło ono do sprzedaży niedługo później i faktycznie, tablet z pełnoprawnym Windowsem miał ekran zaledwie 8,1 cala, w konsumentów zachęcano do jego kupna preinstalowanym pakietem Microsoft Office.

Tablet został wycenione w USA na 379 dolarów za wersję o 32 gigabajtach pojemności pamięci wewnętrznej, podczas gdy wersja 64 GB sprzedawana była za 429 dolarów. Niestety, tablet ten nie jest urządzeniem z górnej półki jakościowej, a cena była z początku nieco wygórowana biorąc pod uwagę specyfikację. Na szczęście producent dostrzegł, że obecna oferta nie jest konkurencyjna i zdecydował się na obniżkę ceny.

Tym samym model o pojemności 32 GB kosztować będzie teraz 299 dolarów, podczas gdy jego pojemniejsza wersja przeceniona została do 349 dolarów - w obu przypadkach było to aż 80 dolarów. Takie ceny widnieją teraz na stronie Microsoftu, ale sprzedawcy tacy jak Amazon i Staples również zdecydowały się na obniżkę. W Polsce model ten można kupić obecnie za 1399zł, ale jest szansa, że jego cena spadnie też na naszym rynku.

<div> </div>