Najmocniejszy, fotograficzny Stylus

Epson zaprezentował kolejny model drukarki z serii Stylus Photo - R800. Przeznaczony on jest dla najbardziej wymagających użytkowników - urządzenie oferuje najwyższe parametry z całej serii niedawno zaprezentowanych drukarek.

O trzech pozostałych modelach pisaliśmy już wcześniej. Najnowszy produkt z serii Stylus Photo - R800 charakteryzuje się rozdzielczością 5760 x 1440 dpi i tak jak poprzednie modele posiada system drukowania oparty na 6 pojemnikach z tuszem. Innowacją zastosowaną po raz pierwszy w tego typu urządzeniu jest ilość pojedynczej kropli atramentu na wydruku, wynosząca 1,5 pikolitra. Wpływa to znacznie na jakość drukowanych materiałów. Fotografię w rozmiarach 5 x 7 cala model R800 drukuje w niecałe 45 sekund (w trybie Photo). Prędkość drukowania tekstu wynosi 17 arkuszy na minutę. Tak jak w poprzednich modelach nowy Stylus Photo R800 posiada specjalną przystawkę, umożliwiającą drukowanie etykiet na płytach CD oraz DVD. Do urządzenia dołączono odpowiednie oprogramowanie pozwalające na tworzenie tych etykiet.

Zamontowany w R800 pojemnik na papier mieści 100 arkuszy. Dzięki zastosowaniu technologii PRINT Image Matching, drukarka łatwiej integruje się z szeroką gamą aparatów cyfrowych. Oferuje ona wydruki w formatach 4 x 6, 5 x 7 oraz 8 x 10 cali. Dodatkowo oferuje wydruk w formacie 8,3 x 44 cale - w postaci długiego banera. W urządzeniu zamontowano port USB oraz FireWire do komunikacji z komputerem. Kompatybilna z systemami Windows oraz Mac OS X drukarka kosztuje 399 USD i będzie dostępna w sprzedaży od stycznia przyszłego roku.

Więcej informacji: http://www.epson.com


Zobacz również