Najnowsza aktualizacja Preview psuje głośniki Google Home

Google znowu to robi. Najnowsze oprogramowanie poglądowe psuje głośniki Google Home. Co dokładnie się dzieje?

Wielokrotnie pisaliśmy już, że urządzenia Smart Home takie, jak inteligentne głośniki czy Smart TV starzeją się znacznie szybciej od swoich klasycznych odpowiedników. Kupując kino domowe spokojnie posłuży nam ono przez kilka dobrych lat, czego nie można powiedzieć o inteligentnych głośnikach ze wsparciem dla asystentów. Wczoraj informowaliśmy o zakończeniu wsparcia technicznego dla niektórych głośników Sonos, a dziś mamy kolejną złą wiadomość. Wieści zza oceanu donoszą, że głośniki Google Home otrzymały nową aktualizację.

Najnowsza aktualizacja Preview psuje głośniki Google Home

Źródło: pcworld.com

Normalnie powinniśmy cieszyć, się, że Google Home otrzymał nowe oprogramowanie, ale w tym przypadku jego instalacja skutkuje uszkodzeniem urządzenia. W chwili obecnej Google nie wydało jeszcze oficjalnego oświadczenia dotyczącego tego problemu, w związku z czym nie znamy jeszcze jego przyczyny.

Na szczęście nie wszystkie głośniki Google Home zostały uszkodzone. Problemy zgłasza jedynie niewielka ilość użytkowników. Na dodatek tak, jak piszą oni na stronie wsparcia Google oraz Reddicie ich urządzenia zapisane były do programu Preview. Dzięki niemu głośniki Google Home otrzymują aktualizacje oprogramowania wcześniej, niż normalnie, ale obarczone są one większym ryzykiem posiadania błędów.

Program wczesnego dostępu Preview dostępny jest dla urządzeń Nest, Home oraz Chromecast. Dzięki niemu użytkownicy mogą wypróbować nowe funkcjonalności jeszcze przed ich oficjalnym wdrożeniem. Google twierdzi, że pomimo tego oprogramowanie dystrybuowane w programie Preview jest stabilne i nie posiada wad typowych dla oprogramowania pozostającego w stadium beta. Niemniej jednak ostatnia aktualizacja zepsuła głośniki Google Home.

Wszystkim użytkownikom, którzy posiadają działające głośniki Google Home, które są zapisane do programu Preview radzimy jak najszybciej wyrejestrować urządzenie z przynależności do Preview. Pozostali użytkownicy muszą czekać na oficjalne oświadczenie firmy Google. W chwili obecnej nie wiemy, czy głośniki Google Home będą naprawiane, czy może Google zdecyduje się na ich wymianę podobnie, jak w przypadku Google Home Mini.

Źródło: phonearena.com