Najnowsza aktualizacja Windows 10 powoduje nowe błędy!

Użytkownicy na całym świecie zgłaszają awarie, które występują po zainstalowaniu ostatniej aktualizacji systemu Windows 10. Jakie problemy są raportowane i jak je rozwiązać?

Ostatnia z aktualizacji Windows 10 o numerze KB4601319 nie jest wolna od wad. Jak się okazuje, użytkownicy stale zgłaszają liczne błędy za pomocą raportowania. Awarie tyczą się głównie narzędzia do tworzenia kopii zapasowych o nazwie "Historia plików", kamerek internetowych oraz obsługujących je aplikacji.

Windows 10 aktualizacja powoduje problemy

Historia plików jest domyślnym programem Windows 10, który służy do tworzenia kopii zapasowych systemu. Umożliwia on robienie repliki plików i magazynowanie ich na dysku zewnętrznym lub sieci domowej. Niestety, jak się okazuje, to narzędzie najprawdopodobniej zostało zepsute po zainstalowaniu aktualizacji KB4601319.

"Ta aktualizacja psuje [również] historię plików, a przynajmniej dla części użytkowników, w tym dla mnie. Spowodowało to całkowitą awarię moich kopii zapasowych, a odinstalowanie KB przywróciło działającą kopię zapasową. W społeczności Microsoft jest wątek na ten temat, ale niestety nie widzę, żeby ktokolwiek w Microsoft oficjalnie przyznał, że taki błąd występuje." - pisze jeden z użytkowników

Pojawiają się również informacje, że program otwiera się z wyraźnym opóźnieniem, a do tego próba utworzenia kopii zapasowej kończy się niepowodzeniem. Ponadto pojawia się komunikat o błędzie o następującej treści: "Nie udało się zainicjować tworzenia kopii zapasowej danych użytkownika (błąd 80070005).".

Windows 10 awaria kopii zapasowych

Awaria programu

„Mam dokładnie ten sam problem od 10 lutego 2021 r. Próbowałem całkowicie zresetować historię plików: usunąłem pliki konfiguracyjne, sam folder kopii zapasowej i zmieniłem miejsce docelowe na inny dysk zewnętrzny, ale problem nadal występuje. Wycofanie KB4601319 rozwiązało problem.”- pisze inny użytkownik

Inne błędy, które pojawiają się po instalacji kompilacji, dotyczą kamerki internetowej Intel RealSense, która powoduje awarie w programach Windows Camera oraz Windows Hello. Dobra wiadomość jest taka, że po odinstalowaniu aktualizacji o numerze KB4601319 rozwiązują się wszelkie problemy.

Zobacz również: Microsoft Edge w końcu trafi na Xbox Series S/X. Obsługa Stadia w drodze