Najnowsza aktualizacja dla Galaxy Note 9 i Galaxy S10 naprawia Android Auto

Posiadacze Galaxy Note 9 i Galaxy S10 mogą już korzystać z Android Auto bez żadnych przeszkód.

Na przestrzeni kilku miesięcy wielu użytkowników smartfonów Samsunga zgłaszało problemy z działaniem rozwiązania Android Auto. Okazało się, że w przypadku wybranych, flagowych urządzeń koreańskiego producenta korzystanie z Android Auto jest praktycznie niemożliwe ze względu na błąd w oprogramowaniu. Po podłączeniu smartfona do kompatybilnego systemu inforozrywki w samochodzie okazywało się, że nawigacja oraz wszystkie usługi korzystające z połączenia z siecią nie działają.

Najnowsza aktualizacja dla Galaxy Note 9 i Galaxy S10 naprawia Android Auto

Źródło: subaru.com

Użytkownicy smartfonów Samsung Galaxy co jakiś czas zaczęli otrzymywać połączenie mówiące, że "Połączenie internetowe nie jest w tej chwili wystarczająco silne". Błąd w oprogramowaniu dotyczy użytkowników Samsungów Galaxy Note 9, Galaxy S10e, Galaxy S10 oraz Galaxy S10+. Po raz pierwszy komunikat o problemach z połączeniem z Internetem pojawił się w styczniu tego roku. Chociaż nie do końca znana była jego przyczyna, Google zobowiązało się, że przygotowuje aktualizację oprogramowania Android Auto.

Zobacz również:

Najnowsze wieści od użytkowników Samsungów Galaxy Note 9 oraz Galaxy S10 potwierdzają, że po zaktualizowaniu aplikacji Android Auto oraz oprogramowania układowego smartfona system Android Auto działa bez najmniejszych problemów. W chwili obecnej nie wiadomo, który z producentów naprawił błąd, ponieważ zarówno Google, jak i Samsung wydali nowe wersje oprogramowania w tym samym czasie, nie udostępniając przy okazji dziennika zmian.

Jeżeli korzystasz z Android Auto na Galaxy S10 lub Galaxy Note 9 spróbuj zaktualizować oprogramowanie układowe swojego urządzenia oraz aplikację Android Auto

Jeżeli dopiero zamierzasz skorzystać z Android Auto sprawdź nasz poradnik, jak uruchomić i skonfigurować Android Auto

Sprawdź także, co potrafi Android Auto i jak sprawdza się w praktyce.

Z Android Auto skorzystasz również na najnowszym Samsungu Galaxy S20.

Źródło: sammobile.com