Najnowsza beta aplikacji Google psuje Asystenta Google

Problem dotyczy jedynie najnowszych smartfonów Pixel 4.

Pixel'e 4 mają wyjątkowo niedany debiut rynkowy. Co chwile pojawiają się kolejne doniesienia o problemach z działaniem różnych funkcji lub błędach w oprogramowaniu. Nie inaczej jest tym razem, najnowsza aplikacja Google w wersji 10.90 psuje Asystenta Google na smartfonach Pixel 4 i Pixel 4 XL.

Najnowsza beta aplikacji Google psuje Asystenta Google

Źródło: pcworld.com

Problem staje się widoczny przy próbie uruchomienia Asystenta Google. Przy jego wywołaniu po wykorzystaniu Active Edge lub przesunięciu palcem w górę z dolnego rogu smartfon nie pokazuje paska świetlnego, a na ekranie pojawia się biały półprzezroczysty element. Kilkukrotne powtórzenie czynności wywołania Asystenta Google skutkuje pojawieniem się komunikatu "Asystent wkrótce będzie gotowy", ale po oczekiwaniu nic się nie dzieje. Nie działa także polecenie "Hey Google", ani dotknięcie ikony Google na pasku wyszukiwania w interfejsie oprogramowania.

Najnowsza beta aplikacji Google psuje Asystenta Google

Źródło: 9to5google.com

Aktualizacja aplikacji Google do wersji 10.90 powoduje, że Asystent Google nie może poradzić sobie z rozpoznawaniem głosu. Jedyną opcją jego aktywacji jest wywołanie go z poziomu klawiatury GBoard. Po kliknięciu w ikonę Google Asystent uruchomi się, ale nie będzie posiadał możliwości komunikacji głosowej. Jedynym możliwym sposobem komunikacji z Asystentem jest tekstowe wpisywanie poleceń z klawiatury.

Najnowsza beta aplikacji Google psuje Asystenta Google

Źródło: 9to5google.com

Po zainstalowaniu najnowszej aktualizacji aplikacji Google dostępne są jedynie podstawowe komendy słowne takie, jak klasyczne wyszukiwanie głosowe. Najnowsza aktualizacja beta aplikacji Google psuje Asystenta Google jedynie na najnowszych Pixel'ach 4 i 4 XL. Użytkownicy starszych Pixel'i i innych urządzeń nie zgłaszają problemów.

Aktualizacja aplikacji Google została wprowadzona wczoraj wieczorym. Na chwilę obecną jedynym sposobem naprawy Asystenta Google jest odinstalowanie aplikacji Google w wersji beta, wyjście z programu beta i instalacja oficjalnej wersji aplikacji ze Sklepu Play.

Źródło: 9to5google.com