Najnowsza beta iOS 15 naprawia problemy z Apple Watch

Od kilku dni użytkownicy iPhone 13 skarżyli się na problemy z odblokowaniem telefonu za pośrednictwem Apple Watch. Wygląda na to, że błąd został naprawiony.

Fot. 9to5mac.com

Kilka dni temu informowaliśmy was o problemach, jakie posiadacze najnowszego iPhone'a 13 mają z ich kompatybilnością z zegarkami Apple Watch. Okazało się, że najnowsze smartfony nie są jeszcze w pełni zestrojone z innymi urządzeniami Apple.

Wielu użytkowników zgłosiło przypadki, w których nie mogli oni odblokować swojego smartfona. Po sparowaniu dowolnego smarfona z rodziny iPhone 13 z jednym z zegarków Apple Watch nie mogli oni skorzystać z funkcji "Odblokuj z wykorzystaniem Apple Watch". Umożliwia ona nam odblokowanie smartfona w momencie, w którym skanowanie z pomocą Face ID jest niemożliwe. Producent bardzo szybko odpowiedział, że zdaje sobie sprawę z problemu i postara się go naprawić w jednej z najbliższych aktualizacji.

Zobacz również:

Najnowsza wersja systemu iOS 15.1 beta 2 naprawia już wspomniany błąd. Do jej pełnego działania konieczne jest jednak posiadanie zegarka Apple Watch z wersją systemu watchOS 8.1, czyli także wersją beta, którą możemy już pobrać.

Aktualizacja systemu operacyjnego kontrolującego pracę iPhone'a oddaje użytkownikom funkcję SharePlay. Pierwotnie miała być dostępna już w momencie pobrania iOS, jednak została wycofana. Wprowadza ona także dodatkowe zmiany w Portfelu Apple oraz aplikacji Zdrowie, która teraz obsługuje certyfikaty szczepienia przeciw COVID-19. W chwili obecnej nie wiemy jednak, kiedy zostanie ona udostępniona szerszemu gronu użytkowników.

Zobacz także: Gdzie kupić nowego iPhone 13? Sprawdzamy oferty popularnych sklepów [AKTUALIZACJA 29.09.2021]