Najnowsza gra Tima Schafera na Kinecta

Na rynku gier Xbox LIVE Arcade zagościła właśnie najnowsza gra dedykowana dla sensora Kinect - Double Fine Happy Action Theatre - dostępna w cenie 800 punktów Microsoft. Zastanawiacie się na pewno, czym ta gra różni się od innych tytułów dla Kinect, wykorzystujących ten sam system śledzenia ruchu gracza przed ekranem telewizora? Odpowiedź jest prosta - wszystkim!

Double Fine Happy Action Theatre to produkcja Tima Schafera, który przy użyciu sensora Kinect stworzył wirtualny pokój rozrywki dla swojej córki. Ta gra, to zestaw ekscytujących zabaw, zaprojektowanych aby inspirować twórczość i wyobraźnię graczy w każdym wieku, od przedszkolaka po babcię i dziadka. Każda z 18. dostępnych gier jest niczym nowa skrzynia pełna zabawek, które w unikalny dla siebie sposób reagują na zachowanie grającego.

Inaczej niż wydane dotychczas na Kinect gry, tutaj nie ma ani menu, ani specjalnych, zdefiniowanych ruchów do nauczenia się. W tej grze nikt nie wygrywa, ani nie przegrywa. Liczy się tylko dobra zabawa. Każdy gracz, który znajdzie się w polu widzenia sensora, zostanie natychmiast przeniesiony na ekran - i to nie jako awatar, a jego prawdziwa postać. Grać może jednocześnie 6 osób, a otoczenie każdej mini-gry będzie automatycznie zmieniać się wraz z ich ruchem i zachowaniem oraz reagować na nie w interesujący i niespodziewany sposób. Pewnie nie sądziliście, że można bawić się w rzece lawy płynącej przez środek salonu, wybudować igloo z mebli i przeczekać w nim śnieżycę, albo w sekundę zamienić się w potwora, tratującego wyrastające na podłodze budynki. No więc można! Zwiastun poniżej.

- informacja prasowa