Najnowsze Samsungi Galaxy S20 dostarczane są z fabryczną folią na ekranie

Samsung zainspirował się Huawei'em i nakleja folie ochronne na ekrany Galaxy S20 jeszcze w fabryce.

Folia ochronna, a w zasadzie szkło na ekran to w dzisiejszych czasach podstawowe akcesorium do każdego smartfona. Większość konsumentów od razu po zakupie nowego urządzenia doposaża je w szkło na ekran oraz etui ochronne.

Najnowsze Samsungi Galaxy S20 dostarczane są z fabryczną folią na ekranie

Źródło: pcworld.com

Smartfon z roku na rok stają się coraz droższe, więc coraz więcej konsumentów decyduje się na zakup solidnych akcesoriów ochronnych. W przypadku ekranu sprawa jest szczególnie ważna - w najdroższych modelach za wymianę stłuczonego panelu zapłacimy nawet ponad 1000 zł. To sporo w porównaniu do kilkudziesięciu złotych, jakie trzeba wydać na solidny pokrowiec i szkło na ekran.

Do sklepów trafiły właśnie pierwsze egzemplarze Samsungów Galaxy S20. Okazuje się, że Koreańskie smartfony posiadają preinstalowaną folię ochronną na ekranie. Samsung w zeszłym roku zaczął wyposażać flagowe urządzenia w fabryczne zabezpieczenie ekranu. Rozwiązanie to od lat z powodzeniem stosowane jest przez Huawei'a.

Wszystkie modele z rodziny Galaxy S20 - Galaxy S20, Galaxy S20+ oraz Galaxy S20 Ultra posiadają fabryczne zamontowaną folię ochronną na wyświetlaczu. Folia jest bardzo dokładnie naklejona. Jej obecność można zauważyć dopiero po dokładnym przyjrzeniu się na krawędzie wyświetlacza oraz w okolice przedniego aparatu.

Obecność fabrycznego zabezpieczenia w Galaxy S20 jest szczególnie ważna z powodu czytnika linii papilarnych wbudowanego w ekran. Jego konstrukcja powoduje, że niekiedy po montażu szkła ochronnego sensor przestaje działać lub jest dużo mniej precyzyjny.

Samsung już w zeszłym roku powrócił do naklejania folii ochronnych na ekrany Samsungów Galaxy S10 oraz Galaxy S10+. Wyjątkiem był najtańszy Samsung Galaxy S10e, który posiada czytnik linii papilarnych umieszczony w przycisku zasilania.

Sprawdź, ile kosztują obecnie najnowsze Samsungi Galaxy S20, Galaxy S20+ oraz Galaxy S20 Ultra.

Źródło: sammobile.com