Najnowsze przecieki na temat GoPro HERO 9

Świat powoli stabilizuje się po ostatnim lockdownie. Niektórzy nazywają ten stan ,,nową normalnością" i wznawiają swoje aktywności na świeżym powietrzu, podczas gdy inni decydują się nadal na pozostanie w domu. Co nowego może nam zaoferować GoPro HERO 9?

Mimo wszystko większość czynności w XXI wieku, niezależnie od tego, czy uprawianych w domu, czy na zewnątrz wymaga dokumentacji cyfrowej - robienie zdjęć i selfie oraz nagrywanie tego, co może się zdarzyć tylko raz w życiu. GoPro zawsze specjalizowało się w tym ostatnim, popularyzując małą czarną kamerę sportową. Teraz GoPro obraca nieco nowy kierunek.

Najnowsze przecieki na temat GoPro HERO 9

GoPro

źródło: www.unsplash.com

Być może, w obecnych czasach wprowadzenie na rynek kamery sportowej przeznaczonej przede wszystkim do fotografowania na świeżym powietrzu, brzmi jak szaleństwo. Jednak po ostatnim lockdownie ludzie stali się jeszcze bardziej ekspresyjni - rejestrują i udostępniają jeszcze więcej niż kiedykolwiek wcześniej. Ponadto wzrosła również popularność wideokonferencji, dlatego też GoPro umożliwia także używanie kamery sportowej jako kamery internetowej.

WinFuture dotarł do oficjalnych informacji, które skrywają mnóstwo szczegółów - zaczynając od czujnika 20 MP, który w przyszłości umożliwi nagrywanie wideo w 5K, po możliwość sterowania głosem. Pojawią się także aktualizacje oprogramowania od GoPro, takie jak HyperSmooth 3.0, które umożliwią stabilność podobną do gimbala oraz TimeWarp 3.0.

GoPro HERO 9 będzie także umożliwiał transmisję na żywo w jakości Full HD. Najnowsze przecieki informują też, że nowy przedni wyświetlacz najprawdopodniej będzie kolorowy.

Najnowsze przecieki na temat GoPro HERO 9

GoPro

źródło: www.unsplash.com

Kolejnym ważnym ulepszeniem, o którym warto wspomnieć, jest bateria o pojemności 1,720 mAh, (poprzednia generacja - 1,220 mAh). Dostępny jest również nowy system szybkiego ładowania. Podobno GoPro HERO 9 będzie w sprzedaży z wodoodporną obudową (w przeszłości użytkownicy musieli kupować ją osobno).

Oficjalnie GoPro powinien pojawić się nawet w ciągu najbliższych kilku tygodni. Na pewno ciekawie będzie zobaczyć, jak zareaguje rynek na lepszą i bardziej wszechstronną kamerę sportową, która zjawi się w zupełnie innym świecie niż jej poprzednicy.