Najnowsze soundbary Samsunga będą współpracować z głośnikami w telewizorach

Samsung wpadł na pomysł integracji soundbara z systemem audio wbudowanym w telewizor.

Targi CES 2020 właśnie się rozpoczęły, a Samsung przywiózł na nie wiele ciekawych rozwiązań. Jedno z nich zaimplementowano w droższych modelach soundbarów. Zostały one zaprojektowane w taki sposób, aby nie zastępować głośników w telewizorze, ale współpracować z nimi w celu uzyskania jeszcze lepszej jakości dźwięku. Niestety opcja ta współpracuje jedynie z telewizorami i soundbarami Samsunga z linii Q na 2020 rok.

Najnowsze soundbary Samsunga będą współpracować z głośnikami w telewizorach

Źródło: samsung

Nadchodząca seria telewizorów QLED, które została pokazana w Las Vegas posiada funkcję o nazwie Samsung Symphony, która pozwala na współpracę soundbarów z głośnikami wbudowanymi telewizory 8K Samsunga.

Dzięki synchronizacji dźwięku w najnowszych telewizorach 8K Samsunga z wbudowanym sześcioma głośnikami, soundbar'y z serii Q 2020 z modelem Q800T na czele są w stanie ze sobą współpracować, aby zapewnić jeszcze lepszą jakość dźwięku.

W chwili obecnej kupujący soundbar'y decydują się dezaktywacje głośników wbudowanych telewizor. Jesteśmy bardzo ciekawi, jak zadziała rozwiązanie Samsunga wykorzystujące soundbar w parze z głośnikami w telewizorze i czy opóźnienia w przesyle będą zauważalne.

W linii produktów Samsunga na 2020 rok pojawi się także asystent głosowy Alexa, który wbudowany będzie w sporą liczbę soundbarów. Autorski asystent Bixby również pojawi się w soundbarach, ale stanie się to dopiero w późniejszym okresie czasu. Poprzednie modele soundbarów Samsunga były kompatybilne z Asystentem Google'a i Amazon Alexa, ale nigdy same nie miały wbudowanego asystenta głosowego.

Samsung oprócz najdroższych soundabrów z serii Q wprowadził nową linię urządzeń z serii S, która dedykowana jest do mniej wymagających użytkowników. Najnowsze modele z podstawowej serii T zawierać będą obsługę dźwięku przestrzennego DTS Virtual:X.

Koreańczycy postanowili również nieco odświeżyć wzornictwo swoich soundbarów, które stały się mniejsze od swoich poprzedników. Samsung informuje, że w większości przypadków można umieścić je między nogami telewizora.

Nowością w modelach na 2020 rok jest też funkcja multi-connect, która pozwala na sparowanie dwóch urządzeń Bluetooth z soundbarem w tym samym czasie.

Źródło: techhive.com