Najnowsze telewizory LG OLED mogą zadebiutować z zaokrąglonym ekranem

LG szykuje się do zaprezentowania nowoczesnych i designerskich telewizorów podczas targów CES 2020.

Rynek telewizorów tylko pozornie zatrzymał się w miejscu. W chwili obecnej panuje moda na telewizory OLED. Na półkach sklepowych pojawia się coraz więcej urządzeń tego typu, a ceny z roku na rok maleją w bardzo szybkim tempie. Już dziś telewizor taki można kupić nawet za mniej, niż 5000 zł.

Najnowsze telewizory LG OLED mogą zadebiutować z zaokrąglonym ekranem

Źródło: LG.com

W między czasie panowała również moda na zakrzywione panele, która została wykreowana i rozwijana przez Samsunga. Trend ten już przeminął, a obecnie konsumenci oczekują dużego płaskiego ekranu o wysokiej rozdzielczości. W chwili obecnej jest to 4K UHD, ale już niedługo na rynku zadomowią się telewizory 8K.

Bardzo prawdopodobne jest, że zanim to nastąpi wśród producentów pojawi się nowy trend. Możliwe jest, że w niedalekiej przyszłości telewizory posiadać będą matryce o zaokrąglonych rogach. Rozwiązanie to z powodzeniem stosowane jest od kilku lat w najdroższych modelach smartfonów takich, jak Samsung Galaxy S10 lub iPhone 11.

Informacje te podany zostały przez holenderski portal LetsGoDigital. Pod koniec 2017 roku LG Electronics złożyło w amerykańskim urzędzie patentowym wnioski, które opublikowane zostały 8 października 2019 roku. Sześć patentów prezentuje telewizor z zaokrąglonym ekranem.

Sposób zaokrąglenia ekranu różni się między poszczególnymi telewizorami, ale zamysł jest taki sam. Poniżej opisujemy każdy z sześciu modeli:

  • Model 1: Urządzenie posiada szeroką krawędź ekranu po bokach, która nachyla się na górze i na dole. Ekran jest lekko zakrzywiony
  • Model 2: Ten prototyp wygląda identycznie, jak model 1, ale ramka znajduje się u góry, a nie na dole
  • Model 3: Wizualizacja jest bardzo podobna, jak w modelu pierwszym, ale ramka została mocno zminimalizowana
  • Model 4: W tym przypadku producent zredukował ramki nad i obok ekranu.
  • Model 5: Konstrukcja posiada skośne rogi, które są nachylone pod stałym kątem, ekran jest wypukły
  • Model 6: Konstrukcja posiada skośne rogi, które są nachylone pod stałym kątem, ekran jest wklęsły

Najnowsze telewizory LG OLED mogą zadebiutować z zaokrąglonym ekranem

Źródło: LetsGoDigital

Przypominamy, że LG w chwili obecnej jest jednym z największych graczy na rynku telewizorów, a jedynym realnym konkurentem jest Samsung. Obie firmy stale prześcigają się w coraz to nowych pomysłach. Mamy nadzieje, że nowe telewizory pojawią się na targach CES 2020.

Źródło: LetsGoDigital