Najnowszy MacBook Air już jest w magazynach! To będzie ogromna zmiana

Według najnowszych informacji, nadchodzący większy model MacBooka Air jest już powoli dostarczany do magazynów Apple. Oznacza to, że premiera podczas WWDC 2023 jest już prawie pewna.

Fot. Macworld.com

Od wielu miesięcy fani Apple z niecierpliwością czekają na zupełnie nowy format laptopa, który ma zostać przedstawiony przez firmę - MacBooka Air z ekranem o przekątnej 15 cali. Co prawda cały czas nie mamy żadnego oficjalnego potwierdzenia ze strony firmy, że w ogóle pracuje nad takim designem, jednak wielkie ilości przecieków na jego temat pozwalają wierzyć, że nie tylko pojawi się na rynku, ale zrobi to dość prędko. Szczególnie ostatnie wieści sugerują, że jego premiera ma mieć miejsce na najbliższej konferencji organizowanej przez firmę z Cupertino.

15-calowy MacBook Air to dla wielu osób najlepszy pomysł, na jaki Apple wpadło od lat w związku ze swoimi laptopami. Klienci często kupowali wersje Pro MacBooków tylko ze względu na większy ekran, który był potrzebny do pracy, jednakże niekoniecznie wymagali o wiele mocniejszych podzespołów - i wyższej ceny - z tym związanych. Dzięki wypuszczeniu MacBooka Air z większym ekranem, taki problem znika - klienci dostaną większe urządzenie, lecz nie będą musieli płacić za moc, której nie wykorzystują.

Zobacz również:

  • Recenzja: Recenzja Apple MacBook Air 15" (2023)
  • MacBook Air 15" już tu jest! Apple prezentuje największego Aira w historii

Według źródeł cytowanych przez publikację DigiTimes, Apple już teraz zapełnia magazyny nowymi 15-calowymi MacBookami Air. Oznacza to, że firma przygotowuje się na spore zainteresowanie ze strony kupujących, ale także szykuje się na rychłą premierę urządzenia. Biorąc pod uwagę nadchodzącą wielką konferencję Apple - WWDC 2023 - spodziewamy się, że to właśnie podczas niej zostanie zaprezentowany nowy laptop. Samo WWDC rozpoczyna się już 5 czerwca i tego dnia powinniśmy zobaczyć główną konferencję, na której Apple zaprezentuje nowości na lato - w tym zapewne wspominanego Maca.

Poza wielkością wyświetlacza nie spodziewamy się wielu zmian w stosunku do mniejszego, 13-calowego MacBooka Air z czipem M2. Notch pozostanie na miejscu, w laptopie znajdzie się też kamerka 1080p oraz nowy MagSafe 3. Do naszej dyspozycji będą też 2 porty Thunderbolt 3 oraz gniazdo słuchwakowe, Touch ID oraz oczywiście procesor M2.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: