Najnowszy Snapdragon X60 zasili przyszłorocznego iPhone'a z 5G

Czyżby Apple planowało iPhone'a z 5G dopiero w 2021 roku?

Apple jest specyficznym producentem. Firma albo zbyt entuzjastycznie wprowadza na rynek urządzenia, które wyprzedzają swoją epokę, albo bardzo zwleka z implementacją nowej technologii do swoich produktów.

Najnowszy Snapdragon X60 zasili przyszłorocznego iPhone'a z 5G

Źródło: pcworld.com

Obecnie na rynku nie ma żadnego urządzenia od Apple z wbudowanym modemem sieci 5G. Najnowsze modele iPhone w dalszym ciągu wykorzystują układy z gigabitowym LTE oraz Wi-Fi 6.

Zobacz również:

Ostatnimi czasy Apple wykupiło znaczną część firmy Intel odpowiedzialną za produkcję modemów, aby wyprodukować własne moduły łączności do przyszłych urządzeń z Cupertino. Jednocześnie nadal trwa umowa na dostawę modemów z amerykańskim gigantem - Qualcomm'em.

Apple zrezygnuje z stosowania modemów Qualcomm Snapdragon z rodziny X, gdy pierwszy własny modem będzie w pełni ukończony. Najnowsze plotki wskazują, ze nie stanie się to szybko.

Spodziewamy się, że w tym roku na rynku mogą pojawić się pierwsze iPhone'y z modem sieci 5G oferowanym za dodatkową opłatą, ale nic nie jest jeszcze przesądzone.

Najnowsze plotki wskazują, że w przyszłorocznych modelach znajdzie się modem Qualcomm Snapdragon X60. Nie wiemy dlaczego, ale źródła przekazują, że jeżeli na rynku pojawi się iPhone 12 z obsługą sieci 5G to wykorzysta on starszy modem Snapragon X55 wyprodukowany w 7nm. Bardzo możliwe, że Apple nie jest gotowe na produkcję procesorów w 5 nm, a gigant z Cupertino zwykł umieszczać w swoich urządzeniach modem i procesor wyprodukowane w takim samym procesie technologicznym.

Najnowszy modem Qualcomm Snapdragon X60 należy do trzeciej już generacji modemów sieci 5G. Jedną z najważniejszych cech jest wykorzystanie nowego, 5 nm procesu technologicznego, dzięki któremu modem jest znacznie wydajniejszy energetycznie od swojego poprzednika.

Jeżeli gigant z Cupertino wprowadzi na rynek iPhone'a z 5 nm procesorem oraz 5 nm modemem 5G możemy oczekiwać, że urządzenie będzie mniejsze i lżejsze od obecnie sprzedawanych modeli.

Źródło: ubergizmo.com