Najnowszy build Windows 10 zdradza nadchodzącą aktualizację

Członkowie programu Windows Insider otrzymali dzisiaj dostęp do nowej wersji Windows 10. W nowym buildzie znalazły się przesłanki, które sugerują pierwszą naprawdę dużą aktualizację dla klientów końcowych od wersji wydanej w lipcu.

Dzisiejszy build Windows 10 przeznaczony dla osób zapisanych do programu Windows Insider nosi numer 10586. Zastępuje on Windows 10 build 10565, który został udostępniony wszystkim zainteresowanym trzy tygodnie temu.

W Windows 10 build 10586 skupiono się na poprawieniu błędów i nie dodano żadnych nowych funkcji. Oznacza to, że prawdopodobnie ta wersja lub build bardzo do niej zbliżony zostanie udostępniony do pobrania użytkownikom.

O skupieniu się na eliminacji błędów napisał na blogu Microsoftu Gabirel Aul z działu Microsoft OS, który czuwa nad rozwojem Windows 10. Uznaje on, że ta wersja rozwojowa jest już na tyle dopracowana, że wiele osób może na niej pracować bez żadnych problemów.

Udostępniono nową wersję Windows 10 dla członków programu Insider

Udostępniono nową wersję Windows 10 dla członków programu Insider

Microsoft nie oznaczył Windows 10 build 10586 statusem RTM jako pierwszej stabilnej wersji Windows 10 po tej wydanej w lipcu, ale wiele na to wskazuje. Jedną z przesłanek jest brak widocznego podczas pracy znaku wodnego z wersją systemu i informacją, że nie jest to wersja finalna, a jedynie poglądowa.

Ostatnim razem, gdy Windows 10 z programu Windows Insider został pozbawiony takiego znaku wodnego na chwilę przed oficjalną premierą nowego systemu. Można więc przypuszczać, że Windows 10 build 10586 jest systemem określanym wcześniej roboczo jako Threshold 2.

Nowa wersja dostępna dla wszystkich klientów wedle plotem ma zadebiutować 10 listopada.

źródło: blogs.windows.com