Najnowszy czytnik Kindle jest już dostępny, a Amazon wysyła urządzenia do Polski

Amazon zaprezentował w ubiegłym miesiącu dwa zupełnie nowe czytniki e-booków. Podstawowy model o nazwie Kindle, który określany jest czasem mianem Kindle Touch 2014 zaczął być wysyłany do klientów końcowych. Urządzenie dostarczane jest już do klientów z Polski.

Najnowszy czytnik e-booków od Amazonu to teraz podstawowy model w ofercie. Zastąpił on jednocześnie czytniki Kindle Classic oraz Kindle Touch. Amazon zdecydował się nazwać ten czytnik po prostu Kindle, a nazwa nie ma drugiego członku, tak jak w przypadku Kindle Paperwhite lub Kindle Voyage. Na stronie producenta podstawowy czytnik określany jest jednak mianem “Kindle 7th generation”, czyli można o nim mówić Kindle 7.

Urządzenie wyposażone jest w ekran dotykowy, podobnie jak model Touch. Tym samym producent wycofał z oferty ostatni model obsługiwany wyłącznie za pomocą przycisków. Pod względem parametrów technicznych nie różni się jednak zbytnio od poprzedników i ma nieco szybszy procesor, taktowany zegarem 1 GHz zamiast 800 MHz. Ekran ma taką samą przekątną długości 6 cali oraz identyczną rozdzielczość 800 na 600 punktów jak Kindle Classic.

Zobacz również:

  • Świetne promocje na książki w Empiku - ebooki i audiobooki do -60%!
Najnowszy czytnik Kindle jest już dostępny, a Amazon wysyła urządzenia do Polski

Jak donosi autor bloga swiatczytnikow.pl, Robert Drózd, jego zamówienie jest już w realizacji. Amazon wyznaczył datę doręczenia przesyłki do Polski na 6 października. Cena czytnika z dostawą do Polski to nieco ponad 500 złotych. Urządzenie nadal można zamawiać do Polski. Złożenie zamówienia dziś do godziny 17:00 daje szansę na to, że czytnik zostanie dostarczony na wskazany adres zaraz po weekendzie.