Najnowszy iPhone oferuje 4,9 GB pamięci dla użytkownika. To tragedia, ale rządzi i tak Galaxy S4

Kupując najnowszy model smartfona Apple iPhone 5C musimy się liczyć z niewielką przestrzenią na pliki.

Firma Apple wprowadziła do oferty wybranych sklepów nową wersję słabo (niektórzy mówią, że wręcz tragicznie) sprzedającego się "taniego" iPhone'a 5C. Oferuje ona 8 GB wewnętrznej pamięci i kosztuje o 50 euro mniej od modelu iPhone 5C 16 GB. Niewielka przecena to jednak nie jedyny element, który stawia to urządzenie w słabej pozycji wobec wymagań konsumentów. Kolejnym jest bowiem wolna przestrzeń na pliki użytkownika, która wynosi niespełna 5 GB. To naprawdę niewiele i warto tutaj pamiętać, że smartfon Apple nie pozwala na jej rozbudowę ponieważ nie oferuje możliwości skorzystania z kart pamięci.

Jest słabo, ale "stosunkowo" dobrze

Wolna pamięć tej wielkości to dla dzisiejszego użytkownika może być zdecydowanie za mało (chmura wszystkiego nie załatwi), lecz patrząc na to ile Apple udało się "wycisnąć" z 8 GB, nie jest tak źle. Dla porównania poniżej zestawienie wolnej przestrzeni oferowanej prze osiem 16-gigabajtowych modeli:

Jak widzicie, najlepiej wypada tutaj Apple. Najtragiczniej prezentuje się natomiast poprzedni flagowiec Samsunga - model Galaxy S4. W jego przypadku właściciele na starcie pozbawieni zostają blisko połowy wewnętrznej pamięci.