Najnowszy wynalazek Apple: dwuklawiszowa mysz!

Wygląda na to, że do Apple dotarły wreszcie argumenty mówiące o tym, że również konkurencja może zrobić coś godnego uwagi. Jak podaje - powołując się na "wiarygodne źródła" - serwis AppleInsider, Apple pracuje nad bezprzewodową, dwuklawiszową myszką optyczną.

Choć systemy operacyjne dla komputerów Macintosh obsługiwały dwuklawiszowe myszki bez najmniejszych problemów już przynajmniej sześć lat temu, w niekończących się dyskusjach wszyscy sympatycy Apple twierdzili, że drugi klawisz jest absolutnie zbędny, a jego użycie jest nieintuicyjne dla początkujących. I że w związku z tym decyzja o zachowaniu tylko jednego klawisza jest słuszna.

Tymczasem wedle ostatnich doniesień, firma chce w najbliższym czasie uaktualnić linię swoich myszek i wprowadzić urządzenia dwuklawiszowe. Wszystko po to, by móc stanowić konkurencję dla świata Windows również na rynku taniej elektroniki użytkowej.

Plotki głoszą, że dwuklawiszowa myszka spod znaku Apple może się pojawić w sprzedaży w ciągu najbliższych miesięcy. W momencie wejścia na rynek urządzenie ma być sprzedawane za 69 USD.

Pytanie za sto punktów: czy za pięć lat Apple pokaże światu swój nowy wynalazek - myszkę ze rolką umożliwiającym wygodne przewijanie stron? Bo co prawda istnieją wieloprzyciskowe myszki działające z Macintoshami, ale żadna z nich nie została wyprodukowana przez Apple.

Więcej informacji: DesignTechnica, AppleInsider


Zobacz również