Najpiękniejsze zdjęcie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Widok stacji ISS nad deltą Nilu w Egipcie robi oszałamiające wrażenie. Kto wykonał to zdjęcie?

Najpiękniejsze zdjęcie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Zdjęcie wykonał astronauta ESA Thomas Pesquet /kliknij, aby powiększyć/

Niesamowite zdjęcie Międzynarodowej Stacji Kosmiczne (ISS) wykonał astronauta Thomas Pesquet, który znany jest ze swojego zamiłowania do kosmicznych ujęć i nieoficjalnie został już obwołany najlepszym, kosmicznym fotografem.

Ten świetlisty obraz przedstawia stację znajdującą się ok. 400 kilometrów nad regionem delty Nilu docierającej do Morza Śródziemnego. Ziemia pokryta jest na nim siatką świateł, podczas gdy ISS pogrąża się w ciemności. Stacja wydaje się wtapiać w pejzaż, a granica między naszą planetą i kosmosem zaciera się.

Zobacz również:

  • Najważniejsze wydarzenia kosmiczne w 2021 roku
  • Kosmos niszczy astronautom oczy. Będą spać w specjalnych śpiworach

To sprawia, że mimo jakości fotografii, jest ona jednym z najpiękniejszych obrazów utrwalających wizerunek ISS, której żywotność powoli dobiega końca. Ma ona bowiem zniknąć z orbity do 2030 roku.

Zdjęcie zostało wykonane pod koniec zeszłego roku, jednak przypomniała o nim Nujoud Fahoum Merancy, szefowa planowania misji eksploracyjnych NASA.

To piękny widok łączący ważne rozdziały historii ludzkości: źródło cywilizacji starożytnego Egiptu i pogoń za eksploracją kosmosu.

Zobacz także: Empik: elektronika w niskich cenach - co warto kupić?

Źródło: cnet.com