Najpopularniejsze gry i aplikacje na Androida w 2014 roku

Zbliżający się koniec roku to dobry moment na podsumowania i dziś właśnie na oficjalnym blogu systemu Android pojawiło się zestawienia najpopularniejszych gier i aplikacji 2014 roku.

Aplikacje zostały podzielone na osiem kategorii i wygrywały w nich kolejno: Duolingo (edukacja), Facebook (społecznościowe), MyFitnessPal (zdrowie i fitness), Netflix (rozrywka), Pandora (muzyka), NFL Mobile (sport), Flipagram (fotografia) oraz TripAdvisor (podróże). Najszybciej rozwijającą się kategorią w 2014 roku było "Zdrowie i fitness". Najczęściej pobierana w mijającym roku książka to The Fault in Our Stars, czyli "Gwiazd naszych wina" J. Greena. Duża w tym zasługa dobrze ocenianej ekranizacji powieści, która miała premierę w czerwcu. A nad drugim miejscu w tej kategorii cieszące się od lat nieustającą popularnością "Pięćdziesiąt twarzy Greya'. Piosenka roku to "Dark Horse" Katy Perry, natomiast album roku to soundtrack z filmu "Kraina lodu" ("Frozen).

Najpopularniejsze gry i aplikacje na Androida w 2014 roku

W kategorii gier zwycięzcą jest Candy Crush Saga, zaś kolejne miejsca to Don't Tap The White Tile, Farm Heroes Saga, Subway Surfers i Clash of Clans. Gracze od 1 stycznia 2014 po dziś dzień uzyskali w wirtualnych przygodach ponad 3,5 miliarda osiągnięć. W kategorii aplikacji informacyjnych wygrały te źródła, na które i my często się powołujemy, a więc: The New York Times, TMZ, Forbes Now, The Verge, The Huffington Post.

Zobacz również:

  • Android 13 - Sprawdź czy Twoje urządzenie dostanie aktualizację [AKTUALIZACJA 24.05.2022]
  • Najlepsze gry mobilne dla Twojego mózgu