Najpopularniejsze gry na Windows Phone w 2012 roku

Zbliża się koniec roku, a wraz z nim czas podsumowań. Portal Xbox.com przygotował zestawienie najbardziej popularnych gier Xbox Live wśród użytkowników telefonów z systemem Windows Phone. Wyniki mogą zaskoczyć wielu fanów mobilnej rozrywki.

To może być wielki szok dla fanów Angry Birds, ale gra o pierzastych pogromcach zielonych świnek ma swoich silnych konkurentów. W tym roku na rynku mobilnych gier pojawiły się nowe produkcje, które zdobyły uznanie sporej liczby oddanych fanów. Właściciele smartfonów z Windows Phone, którzy jeszcze nie mieli okazji w nie zagrać, teraz mają szansę nadrobić zaległości.

Windows Phone

Windows Phone

Civilization Revolution to mobilna wersja kultowej Cywilizacji Sida Meiera. Gracz może wybrać jedną spośród 16 cywilizacji (m.in. amerykańska, japońska, hiszpańska) i pokierować nią od epoki kamienia aż do futurystycznej nowej ery.  Do wygranej prowadzą 4 ścieżki rozwoju: Technologia, Dominacja, Ekonomia i Kultura.

Druga w zestawieniu jest Chickens Can’t Fly, gra survivalowa z przymrużeniem oka, w której gracz wciela się w naukowca badającego zdolności… kurczaków. Aplikacja opiera się na prostym, ale wciągającym pomyśle. By wygrać trzeba przeprowadzić kurczaka przez pięć laboratoriów, najeżonych wymyślnymi pułapkami i przeszkodami, tak aby nietknięty dotarł do celu.

Chickens Can’t Fly

Chickens Can’t Fly

Fragger to z kolei gra akcji, gdzie gracz wciela się w miotacza granatów, który musi uratować swój świat wysadzając wszystkich złych w powietrze. Rozgrywka składa się z 310 leveli w 10 rożnych światach. Mush pozwala przenieść się w przepiękny, bajkowy świat przygód. W przypadku tej gry telefon służy za kontroler - dotykając ekranu, naciskając go, kręcąc nim, czy potrząsając gracz sprawia, że tytułowy bohater Mush porusza się, a nawet zmienia swój nastrój i wyraża emocje.

Mush

Mush

NFS: Hot Pursuit to wersja mobilna kolejnej części znanych milionom fanów wyścigówek , dostępnych dotychczas na komputery i konsole. Ostatnia w zestawieniu jest pozycja Wordament - szczególnie popularna wśród graczy lubiących wytężyć szare komórki lub chcących popisać się zasobem słów. Gra to 2-minutowy pojedynek w czasie rzeczywistym z innym użytkownikiem na układanie 2- i 3-literówych słów.