Najsłynniejsza encyklopedia za darmo

Po raz pierwszy w swej historii Encyclopaedia Britannica udostępnia zawartość swych stron internetowych za darmo. Do tej pory połata za miesięczną subskrypcję serwisu Britannica.com wynosiła 5 USD.

Encyclopaedia Britannica Online była pierwszą encyklopedią dostępną w Internecie. Po rejestracji i opłaceniu subskrypcji użytkownik otrzymywał dostęp do haseł pochodzących z 32 tomów oryginalnego wydania, tysięcy ilustracji i 200 000 linków do pokrewnych stron. Serwis Britannica.com rozbudowano o aktualne wiadomości z 80 gazet i czasopism, wszystkie hasła zaopatrzono w odnośniki odsyłające do stron związanych bezpośrednio lub pośrednio z danym tematem. Ponadto serwis wyposażono w system wyszukiwawczy Natural Language Search Engine, pozwalający na wyszukiwanie informacji za pomocą pytań konstruowanych w zwykłym, potocznym języku, np. „Kto był pierwszym premierem Australii?”.

Ten ogromny ocean informacji jest teraz dostępny za darmo, a Britannica.com zamierza zarabiać pieniądze na reklamie, sponsoringu gazet i czasopism oraz sprzedaży książek i produktów multimedialnych.

Więcej informacji: www.eba.com.au/britannica/index.htm